Online reportáž

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkMost vzal v potaz také doporučení ministerstva školství o omezení nebo přerušení provozu mateřských škol. „Ochrana našich obyvatel je pro nás nejdůležitější. Přistupujeme proto nyní k opatřením, abychom předcházeli rizikům v souvislosti s epidemií koronaviru.  Jsme si vědomi, že náhlé uzavření školky je pro všechny rodiče náročné, právě proto jim chceme poskytnout pár dní na vyřešení situace. V současné době máme ve školkách menší počet dětí a dá se říct, že rodiče je tam preventivně neumisťovali a dá se říct, že se zavřením počítali,“ oznámil ve čtvrtek 12. března odpoledne primátor Jan Paparega.

Město už zavřelo Sportovní halu Most, Aquadrom Most, zimní stadion a městské divadlo.  Podle sdělení krajské hygienické stanice se k osmé hodině ranní 12. března na území okresů Most, Louny a Chomutov dosud nevyskytl jediný případ koronaviru.

Město Litvínov posunulo zápis do 1. tříd základních škol na 22. a 23. dubna 2020. Od pátku 13. března bude přerušena činnost Nízkoprahového centra Jaklík v Janově, činnost Městské knihovny Litvínov a výstavních prostor zámku Valdštejnů. „Musíme samozřejmě zrušit i veškeré kulturní akce pořádané městem v následujících třiceti dnech, což nás samozřejmě mrzí,“ sdělila starostka Kamila Bláhová.

Činnost mateřských škol bude projednávat v pondělí 16. března Krizový štáb Ústeckého kraje. „Činnost zatím přerušila pouze MŠ Jeřabinka a MŠ Čapkova, která však k tomuto kroku přistoupila z důvodu plánované rekonstrukce. Děti z této mateřinky jsou rozdělené do MŠ v Tylově a Soukenické ulici. V mateřských školách je nyní kvůli nemocnosti málo dětí,“ uvedla místostarostka Erika Sedláčková. Dodala také, že účast dětí na výuce v mateřské škole je zatím stále na zvážení rodičů.

Lidé v Mostě a Litvínově mají v kontaktu s radnicemi využívat hlavně komunikaci přes telefon či e-mail. Litvínované budou moci využít pro komunikaci s úředníky službu Skype, a to s největší pravděpodobností od pondělí 16. března.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník