"Jsem za to moc ráda," řekla Mosteckému deníku řidička, která zaparkovala na velkém parkovišti u lékárny. Parkoviště už zcela slouží jen pro auta. Provizorní zastávka MHD byla zrušena. Cestující opět nastupují na původních zastávkách.

Opravený most se otevřel pro městskou hromadnou dopravu i osobní vozy o tři dny dříve, než se očekávalo. Ještě na počátku tohoto týden se počítalo s tím, že bude zprovozněn v pondělí 25. května.

Opravy mostu skončily v polovině tohoto týdne. Most byl během uzávěry a výměny poškozeného mostního závěru otevřen jen pro chodce. Jeho stav není ani po opravě ideální. V příštích letech ho zřejmě čeká další oprava, tentokrát na opačném konci.

Trvalo to dlouho

Most byl uzavřen od ledna 2014, ale opravovat se začal až letos. Byly průtahy kolem přípravy projektové dokumentace. Čekalo se na kompletní posudek. Radnice poté zvažovala několik variant, včetně možného zbourání mostu. Nakonec zvolila nejjednodušší a nejlevnější řešení. Příprava opravy se protáhla i kvůli volbám, odstupu vítěze zakázky, kterého nahradil jiný, a kvůli zimě. Více najdete zde.

Oprava mostu stála město 1,3 milionu korun. Po zahájení prací se oproti původním plánům protáhla, protože odstranění konstrukčních vrstev odkrylo další problémy, degradaci betonu a korodovanou výztuž.

Radnice v pátek oznámila, že nyní bude hledat možnosti, jak vyřešit dlouhodobě nevyhovující počet parkovacích míst u nemocnice. Vládnoucí hnutí Severočeši Most se loni zavázalo, že zajistí vybudování parkovacího domu s přímým vstupem do nemocnice v Mostě. Hnutí to má ve volebním programu. 

Jeden rok trvala stavba nových mostů u vlakového nádraží v Mostě. Tato investice za 39 milionů korun zahrnovala i demolici starého dvoumostí.