„Už jsme o možnosti zavedení tohoto systému hovořili v minulosti. Je to moderní komunikace, která dokáže informovat o množství zpráv ze samosprávy, a to nejen na území města jako celku, ale i z jeho konkrétních částí, a to nejen směrem k obyvatelům. Také občané budou moci upozorňovat na události nebo posílat podněty,“ řekl primátor Jan Paparega.

Moderní systém komunikace mezi lidmi a samosprávou bude probíhat pomocí mobilního telefonu a aplikace, kterou si zájemce o informace jednoduše do svého telefonu stáhne.

Upozorní například na strojní a blokové čištění ulic, odstávky vody, uzavírky silnic, lidé naopak mohou vznést dotazy na vedení města, hlásit závady na nefunkční mobiliář, nepořádek, černé skládky, autovraky. Těšit se můžete na pravidelnou týdenní pozvánku na kulturní, sportovní a společenské akce a zajímavé zprávy z magistrátu formou newsletteru.

„Ocení to všichni, kteří chtějí být v obraze, zajímají se o dění v Mostě a také ti, kteří se rádi zeptají vedení města na nejrůznější dotazy a mají zájem se více zapojit do veřejného dění prostřednictvím dotazníkových průzkumů a anket,“ doplnil primátor.
Registrace i služby Mobilního rozhlasu budou zdarma. Kampaň město spustí ve čtvrtek 29. srpna.

Ve středu bude krátkodobě uzavřena silnice ve Višňové ulici.
Ve středu bude krátkodobě uzavřena silnice ve Višňové ulici

Zaregistrovat se bude možné na webových stránkách www.mesto-most.mobilnirozhlas.cz po stažení aplikace Mobilní rozhlas, kterou je možné najít v telefonu s Androidem i systémem iOS. Další z možností je vyplnit tištěný formulář a doručit jej na informační recepci budovy magistrátu nebo do turistického informačního centra.

Mostecká radnice se už v minulosti snažila více komunikovat s obyvateli pomocí Facebooku s profilem Dotazy na vedení města. „Jenže tam se nám to vlákno zvrtlo jiným směrem, tak jsme se rozhodli pro tuto formu, která je daleko efektivnější a modernější,“ dodal Jan Paparega.

Systém Mobilní rozhlas provozuje brněnská společnost Neogenia. Ta působí na trhu už pět let a zaměstnává třicet lidí. „V systému máme 530 měst a obcí v republice,“ informoval generální ředitel společnosti Ondřej Švrček s tím, že to představuje nějakých 250 tisíc lidí zapojených do této informační platformy.
Primátor Paparega odhaduje, že by se v Mostě, který má kolem 65 tisíc obyvatel, do systému mohlo zapojit čtyři až šest tisíc lidí. „Věřím, že časem toto číslo bude vyšší,“ dodal.

Reklamy pomocí tohoto systému příjemcům rozhodně chodit nebudou. Městskou pokladnu zavedení systému Mobilní rozhlas vyjde na 430 tisíc korun, což je nejen investice do aplikace a uživatelské licence, ale také do nákupu funkcí, které radnice chtěla aplikovat, a v neposlední řadě roční udržovací poplatek.

Nový trenér DHK Baník Most Jiří Tancoš.
Trenér Andělů Tancoš: Hráčky málo využívají svůj potenciál