Radnice, která zeštíhluje a převede výplatu sociálních dávek na úřad práce, snižuje náklady na provoz. Do městské kasy má přitéct 948 milionů korun, ale běžné výdaje by měly být jen 907 milionů korun. Kvůli investicím například do zlepšení parkování, komunikací a škol a kvůli rezervě na dotační projekty přesáhnou celkové výdaje jednu miliardu korun. „Rozpočet na rok 2012 je sestaven jako schodkový,“ vzkazuje Mostečanům Vlastimil Vozka (SMM). Schodek ve výši 210,7 milionu korun město uhradí z rezerv a přijatého úvěru.

„Patnáctého prosince předložíme rozpočet zastupitelstvu ke schválení,“ sdělil náměstek primátora Karel Novotný (ČSSD).

Komunisté už návrh obdrželi a budou o něm jednat. Jiří Novák (KSČM) uznává, že peněz není nazbyt a neočekává výrazné změny. „Upřednostňuji vyváženost,“ řekl.

Veřejnost může podat připomínky k návrhu hospodaření nejpozději do 15. prosince u vedoucí finančního odboru magistrátu. Lidé se mohou vyjádřit i během jednání zastupitelstva.

Z návrhu vyplývá, že radnice opět zajistí zubní a lékařkou pohotovost pro děti a dospělé. Podpoří i vysoké školy, nadaci Student a neziskové organizace. Školství spolkne 70 milionů, knihovna 16,7 milionu, městské divadlo 30,4 milionu a městská policie přes 52 milionů korun.

Dámský házenkářský klub Baník Most dostane 650 tisíc, TJ Baník Souš 900 tisíc, Fotbalová škola Most 900 tisíc, HC Most 3,5 milionu korun.