Čtvrtý ročník závodu dračích lodí StarColor Cup bude letos na vodní nádrži Matylda v sobotu 13. června. Tábor pro závodníky, takzvaná Dragon Aréna, vznikne už v pátek 12. června, kdy bude trénink a večerní program s koncerty místních kapel, což je novinka.

Pořadatel pro velký úspěch z minulých let zvýšil kapacitu závodu na šedesát posádek, což je až 1 260 startujících. Povzbuzovat je přijdou tisíce diváků.

Loni se na Matyldě sešlo na osm tisíc lidí. „Letos jich očekáváme až dvanáct tisíc. Bude hodně záležet i na počasí," řekla Mosteckému deníku Martina Poncarová z pořadatelské společnosti CORROTECH TRADE.

Účast by měla být vyšší než loni, protože letos v době závodu nebude na hradě Hněvín Den magistra Edvarda Kelleyho. Tuto show město uspořádá o týden později, tedy 20. června.

Atrakce pro všechny

Na Matyldě bude během závodu dračích lodí Dětský den ve spolupráci s městskou policií, soutěž o nejkrásnější dračí příbytek (zázemí posádky) a soutěž o nejkrásnějšího bubeníka.

V Dragon aréně budou velké pivní party stany a parkoviště pro více než 1 000 aut. Pro posádky dračích lodí bude vybudováno šest nástupních mol. Trať závodu měří 200 metrů. Do jedné lodi se vejde 21 lidí včetně bubeníka.

Hlavní sobotní program potrvá od 9 do 17 hodin.

Mapka dračí arény na Matyldě.

Názvy některých přihlášených posádek
Tahouni, Děti kapitána Pešiho, Vikingové, Fitness Zimák, Bengaboys, Chemopetrol Litvínov, Bludný Holanďan, Vybitý baterky, Barbař, Mokrý banditi. Svou posádku přihlásil i mostecký magistrát,  kapitánem je primátor Jan Paparega.

Startovné
Firemní posádky 12 075 korun, skupiny přátel 6 325 korun, školní posádky 6 325 korun.

Přihlášky lze vyplnit zde.

Fotoreportáž Mosteckého deníku z loňských závodů najdete zde.