Je pro rekreaci lepší vodní nádrž Matylda u Souše nebo Benedikt u Vtelna? Zatímco letos v návštěvnosti opět vyhraje přístupnější Benedikt, v příštím roce to může být Matylda. Letos naposledy se budou muset návštěvníci vodní nádrže Matylda smířit s omezením na pobřeží. Kvůli rozšiřování silnice Most-Komořany a výstavbě bruslařské dráhy se dá k vodě hůře dostat. Příjezdu shora po prašné polní cestě, od soušské ulice Národního odboje, brání zákaz vjezdu. Ten by měl za několik měsíců zmizet. Stát a město Most dokončují přípravy na výstavbu okružní křižovatky na střetu soušských ulic Tvrzova a Národního odboje. Z kruhového objezdu povede k největší vodní nádrži na Mostecku nová, hlavní cesta. „Chceme, aby se začalo stavět co nejříve,“ řekla náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková. Křižovatku a cestu postaví podle dohody státní Ředitelství silnic a dálnic ČR. To čeká, až město zajistí poslední výkupy pozemků. Po vyřešení vlastnických vztahů ředitelství zažádá o stavební povolení. Město výkupy urychluje. Zastupitelé o nich budou hlasovat pozítří. Podle šéfa chomutovské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Renného Komínka optimistický plán zní: „Stavba by měla začít ještě letos.“

Stát má křižovatku a komunikace předat po dokončení městu zdarma. I o tom budou zastupitelé hlasovat. Rozhodnou také o budoucím bezúplatném převodu státních stavebních objektů a pozemků na město v rámci plánované stavby mimoúrovňové křižovatky v Třebušicích.

Počet okružních křižovatek roste. Jedna se dokončuje u Intersparu v Mostě. Radnice uvažuje o přestavbě světelné křižovatky ulic Moskevská-Bělehradská-Jiřího z Poděbrad (u hlavní pošty) na kruhový objezd. Nedávno se hovořilo i o zklidnění dopravy v ulici Jaroslava Průchy a o možném zřízení kruhového objezdu u budovy České spořitelny, za kterou je vjezd do podzemního parkoviště obchodního domu Central Most. Dopravní opatření jsou podle radnice zatím dostačující. Po otevření Centralu nedošlo v jeho okolí k nárůstu dopravních nehod, takže změny dosud nebylo třeba provádět. Další informace o případných úpravách dopravního značení v okolí Centralu Most dostanou radní k projednání v září letošního roku.