Cena vzejde ze soutěže firem. Vybraný dodavatel postaví hřiště podle projektové dokumentace od Ateliéru krajinářské architektury Tilmun.

Areál vznikne vedle písčité pláže, kde je nyní několik starších herních prvků a klouzaček. Novou dominantou bude dřevěné hradiště pro děti od tří let. Konstrukci budou tvořit herní věže až do výšky šesti metrů, můstky, sítě, dva tobogány a lanová dráha.

close Projekt nového hřiště na Benediktu. Zdroj: město Most/Tilmun info Zdroj: Deník/Martin Vokurka zoom_in Projekt nového hřiště na Benediktu. Zdroj: město Most/Tilmun

Vedle vznikne kuličkové hřiště. Jedná se o metr vysoký umělý kopeček o průměru sedmi metrů, na kterém bude nerezová skluzavka a sedm drah pro pouštění kuliček. Kopeček bude ze zeminy a betonové skořepiny pokryté měkkým povrchem.

Benedikt

Umělé jezero Benedikt (5 hektarů) vzniklo v místě, kde byl v 19. století hlubinný hnědouhelný důl. Po roce 1959 se dotěžil povrchově a koncem 60. let se zbylá jáma proměnila na přírodní koupaliště s ostrovem. Po problémech s úniky vody kvůli netěsnému dnu se nádrž vypustila a přebudovala na dvě menší vodní plochy. Jedna slouží pro koupání, druhá pro rybaření. Sportoviště jsou u rozlehlejší oplocené vodní plochy, kde jsou správcem městské technické služby. Kolem areálu vede asfaltová cesta (2 km), která letos dostala nový povrch. Hygienický rozbor vody dlouhodobě potvrzuje, že jezero je vhodné ke koupání.

Městský oplocený rekreační areál zahrnuje několik dětských hřišť a sportovišť, WC, úschovnu kol, griloviště a nové kryté pódium pro kulturní akce. Vedle je soukromá restaurace s bowlingem, ubytováním a společenským sálem.

Mohlo by vás zajímat: Hrabě chtěl odpočívat u jelenů. Teď mu u hrobky v Litvínově postaví hřiště

Pietní park v Litvínově, kde bude hřiště a amfiteátr. Rozhodlo o tom veřejné hlasování v rámci participativního rozpočtu. | Video: Martin Vokurka