Novinkou je, že začnou mít přednost chodníky, protože do městských silnic se v posledních letech investovalo mnohem víc peněz. „Vyhodnotili jsme, že stav silnic je nyní uspokojivější než stav chodníků, které jsou mnohdy v neschůdném stavu,“ řekl náměstek primátora Václav Zahradníček.

Odborníci stále vytipovávají úseky, které se vylepší. Své udělá i zima. Konečný seznam a cenu určí jednotlivé projekty. V plánu je například oprava ulice Lidická na sídlišti Výsluní, kde se má řešit i parkování, a část ulice ČSLA u bývalých kasáren, kde se jedná o vedlejší komunikace mezi obytnými domy a parkem. Diskutuje se také o opravě silnice v ulici Topolová od Alberta ke kruháku u Kahanu.

V tomto roce chce radnice připravit další projekty na rekonstrukce autobusových zastávek s návazností na okolní chodníky. „Řešíme s dopravním podnikem, které zastávky to konkrétně budou,“ sdělil primátor Marek Hrvol. V návrhu je třeba zvelebení zastávek v kopcovité ulici Pod Lajsníkem, kde se na silnici vlní asfalt a cesty pro pěší jsou zanedbané. „Chodníky ve městě jsou nyní v horším stavu než silnice,“ potvrdil primátor.

Zatopený podchod u Stovky, rok 2012.
Na nákup v holínkách? Mostečané se už roky brodí ve vodě u Stovky

V letošním rozpočtu jsou i peníze na projekt nových přechodů pro chodce v ulici Okružní a počítá se s výstavbou chodníku a dvou zastávek MHD v ulici U Mariany ve Vtelně.

V minulých letech město masivně investovalo do rekonstrukcí silnic, křižovatek a přechodů v ulicích Moskevská, Velebudická a SNP.