Na okraji hlavního hřiště městské haly stojí kbelík. Zachytává vodu prosakující balkónem pod hodinami. Děravou střechou zatéká. Aby sportovci nekličkovali mezi loužemi a uklízečkami s hadry, kapající vodu odvádí pryč krytina položená na ocelovou konstrukci pod stropem. Na hřišti praská a odchlipuje se umělý povrch. Vykukuje z něj beton. Na stěnách jsou vlhké hnědé mapy. Zařízení, které mění vydýchaný vzduch, dosloužilo. Energeticky náročné technické zázemí, strojovna, výměníková stanice, šatny, toalety a hlediště - skoro všechno je z let 1972 až 1977, kdy se hala poprvé otevřela.
Chátrání je znát i z ulice. Rozpadají se schodiště i zdi. Rozsáhlá modernizace zastaralého komplexu, který je majetkem města Mostu, se odkládá už několik let.

„Je nejvyšší čas rekonstrukci zahájit,“ řekl ve středu Deníku Vasil Holovčák, předseda TJ Baník Most a člen představenstva společnosti Sportovní hala Most, jejímž akcionářem je město Most.

Mostecká radnice uspíšila přípravy na rekonstrukci sportovní haly. Investiční akce by se měla objevit v návrhu městského rozpočtu na rok 2009, o kterém rozhodne prosincové hlasování městského zastupitelstva.

Hlavní otázkou, o které se intenzivně jedná, už není, kdy se hala opraví, ale za kolik se opraví a co všechno se udělá. Existuje několik variant rekonstrukce. Ta nejvelkolepější, za 280 milionů, počítá mimo jiné s výsuvným hledištěm a vloženým patrem s atraktivním zázemím.
Projekt, který by halu proměnil na špičkové víceúčelové sportovní a společenské centrum, zřejmě nevyjde, pokud město nevybojuje již zamítnutou dotaci na integrovaný plán rozvoje Mostu.

Město se raději jistí návrhem levnějšího, kompromisního řešení bez nadstandardních doplňků, aby financování zvládlo samo.
„Projektant už pracuje na zeštíhlení maximální varianty, aby náklady na rekonstrukci sportovní haly klesly pod dvě stě milionů korun,“ sdělil František Jirásek, vedoucí magistrátního odboru investic a údržby.