„Petici podepsalo celkem 27 obyvatel převážně z bloků 404 a 405, ale i z jiných okolních domů," sdělila před víkendem Klára Vydrová z tiskového oddělení radnice.

Podle ní občané v petici poukazují na to, že radní na základě svého rozhodnutí o zrušení hrací plochy upřednostnili po stížnostech části místních obyvatel klid a ticho před fyzickým rozvojem dětí a jejich vedením ke sportu.

„Chceme tu mít klid," potvrdily včera Mosteckému deníku dvě seniorky z bloku 404 a 405. Podle jedné z nich z hřiště létaly míče až na balkóny, jedno okno rozbily.

Redakce včera autory petice nevypátrala. Oslovení lidé, včetně jedné rodiny s dětmi, o protestu nevěděli, rušení zastaralého hřiště a pískoviště jim nevadilo, protože prý nebyly moc využívané, blízko jsou jiné hrací plácky a děti si s míčem mohou hrát na trávě.

Radní na petici reagovali tím, že město do budoucna plánuje vybudování centrálního dětského hřiště v této lokalitě: v ulici U Stadionu, v parku před blokem 401. Další centrální hřiště má stát v parku nad halou.

Centrální hřiště v ulici Lidická za Kahanem je před kolaudací a radní už schválili provozní řád. Hřiště bude přístupné dětem od 1. dubna do 30. září od 8 do 19 hodin a od 1. října do 31. října od 9 do 16 hodin.