Na odstrčeném parkovišti, které je mimo dohled lidí pohybujících se u samotného jezera, konečně bude kamera napojená na systém místní městské policie. Deníku to v pátek potvrdila náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková. Mostecký deník na špatné zabezpečení parkoviště dlouhodobě poukazoval. Neustávaly tam totiž krádeže věcí ze zaparkovaných automobilů.

Město Most usilovalo o vybudování kamerového bodu z prostředků Ministerstva vnitra v rámci programu prevence kriminality, avšak z úsporných důvodu nebylo jeho žádosti vyhověno. „Nyní máme na její pořízení přislíbený sponzorský dar, smlouvu podepíšeme příští týden,“ řekla Jeníčková. Na kameru přispěje místní těžební firma.

Případy vykradených vozidel jsou u Matyldy časté. Dva případy se staly v březnu. Vloni tam řešili policisté třináct podobných činů, nejvíce v květnu a červenci. „Budou tam také posíleny hlídky městské policie,“ dodala náměstkyně. „Zatím jsem tu strážníky nepotkala, a to sem jezdím bruslit i dvakrát týdně,“ odpověděla včera na dotaz Mostečanka Alena Málková.

Není také vyloučeno, že za parkoviště se bude symbolicky platit. Zloděje by tak mohli odradit i brigádníci vybírající od motoristů parkovné.

Most chce víc zabezpečit nejen věci lidí, ale i svůj majetek. Technickým službám dá magistrát tři čtvrtě milionu na mobilní domek pro nového správce areálu.