Návštěvníci ho sledovali z dalekohledu typu Gustav Heyde sestaveného v roce 1912 techniky v Drážďanech. „Odvedli vynikající práci,“ ocenil um výrobců hvězdář Otta Šándor. Zachovalý dalekohled má kromě speciálního filtru na bezpečné sledování sluneční chromosféry také původní závažový stroj, který umožňuje bez omezení pozorovat nastavené objekty hvězdné oblohy, protože automaticky vyrovnává pohyb.

Běžná otevírací doba hvězdárny začne 12. června. Zařízení bude pro veřejnost v provozu každou sobotu od 11 do 18 hodin. Vstupy budou po půlhodinách, poslední v 17.30 hodin. Dospělí platí za prohlídku 40 korun, děti 20 korun. Povinné jsou respirátory. Provozovatelem je Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích, což je příspěvková organizace zřízená Ústeckým krajem.

Na hradě Hněvín v Mostě se otevřely také stánek s občerstvením a vyhlídková věž. Hrad patří městu a správcem areálu je Městské divadlo v Mostě, které až do konce září pořádá na nádvoří venkovní představení v rámci akce Divadelní léto na Hněvíně. V pátek 11. června uvede pro školy pohádku Lotrando a Zubejda a večer pro dospělé diváky inscenaci D´Artagnan. Hraje se i o víkendu.