Předchozí
1 z 10
Další

Jezero Most, u kterého bude v srpnu multižánrový festival The Most Fest.Jezero Most, u kterého bude v srpnu multižánrový festival The Most Fest.Zdroj: Deník/Martin Vokurka

The Most Fest se bude konat od 11. do 14. srpna u jezera Most. Vznikne tam areál pro koncerty, sport, tanec, divadlo, gastronomii a pobyt ve stanech či karavanech. Na festivalu budou závody dračích lodí a běžecký Rainbow run. Ve sportovní zóně budou snowpark s pravým sněhem, areál bojových sportů, dětská zóna, soutěžní nafukovací atrakce, prezentace elektrických formulí, sportovních organizací a náborové akce pro různá sportovní odvětví. V kulturní zóně vystoupí známá divadla a umělci jako Marpo, Lucie Bílá a Arakain, Richard Müller, Janek Ledecký a další.

Kateřina Podražilová.Kateřina PodrazilováZdroj: Tereza BrylováKateřina Podrazilová
24 let, prodavačka, Most

O tom, že by se v okolí jezera Most mělo něco konat, jsem něco málo slyšela. Myslím si, že pořádat i častěji různé kulturní akce na tomhle místě, by nemuselo být vůbec špatné. K jezeru něco takového svým způsobem patří, protože plno lidí se sem chodí odreagovat a setkávat s přáteli. V Mostě se toho moc neděje a jakákoliv kultura by si určitě zasloužila podpořit.

Radka Hesounová.Radka HesounováZdroj: Tereza BrylováRadka Hesounová
22 let, prodavačka, Most

Okolí jezera Most mi není cizí a v Mostě dokonce bydlím, ale žádné informace o chystaném sportovně-kulturním festivalu se ke mně nedostaly a až mě to zaskočilo, že o ničem vůbec nic nevím. Společenské akce na tohle společenské místo patří a myslím si, že jestli se tu bude něco takového v budoucnu konat, tak že to bude určitě fajn. Když se můžou konat i běžecké závody kolem Centrálu, tak proč nepodpořit i něco takového?

Kristina Umeňung.Kristina UmeňungZdroj: Tereza BrylováKristina Umeňung
lékařka na mateřské dovolené, původem z Ukrajiny, 4 roky žije v Mostě

O připravovaném sportovně-kulturním festivalu jsem bohužel nevěděla, ale zní to určitě jako fajn událost, která zapadá jak do Mostu, tak na tohle krásné místo. Určitě nějaká taková kultura by si zasloužila podporu, jak města tak veřejnosti.

František Mixa.František MixaZdroj: Tereza BrylováFrantišek Mixa
17 let, student bezpečnostně právního oboru

O konání sportovně-kulturního festivalu jsem neměl ani tušení, ale myslím si, že na tohle společenské místo takové kulturní akce patří. Už se zde pravidelně konají například dračí lodě, tak proč by se zde nemohl konat i festival? Za mě takové akce potřebují podporu.

Vendula Kšírová.Vendula KšírováZdroj: Tereza BrylováVendula Kšírová
20 let, studentka, Litvínov

Myslím si, že by se zde The Most Fest měl konat. Na jednu stranu by bylo fajn kdyby tu něco bylo, protože Most je v tomhle ohledu chcíplý a nic tady pořádně není. Mě osobně zrovna sport a sportovní akce nějak extra netáhnou a úplně mi ani nepasují k tomuhle místu. V poslední době je vidět, že se město snaží o nějaký rozvoj kultury a ačkoliv to jde zatím mimo mé zájmy, vyčkám, co bude dál.

Pavel Keler.Pavel KelerZdroj: Tereza BrylováPavel Keler
21 let, zaměstnanec v automobilovém průmyslu, Bečov

Bohužel, vůbec o ničem nevím. Taková událost se ale spíše hodí třeba na autodrom, hipodrom nebo nějaké jiné místo, které má blíž ke sportu. Nějak si neumím představit, že by se nějaké sporty konaly tady. Pro sportovce by mohli udělat třeba nějaké místo jako sportoviště kousek od Mostu, protože mimo hipodromu, autodromu, pár hřišť a cyklostezek, tady vážně nic není. Bylo by super mít nějaké místo, kde by se dal hrát třeba discgolf. Je vidět, že se město snaží takové věci podporovat, protože mimo plánů tady u jezera vznikl i Funpark na Šibeníku, ale možná by se měli nejdřív ptát víc lidí, co by chtěli, když je to vlastně pro ně.

Milan Kalko.Milan KalkoZdroj: Tereza BrylováMilan Kalko
37 let, zaměstnanec pošty, Most

Myslím, že se to jmenuje Most Fest a měla by to být třídenní událost, během které by se tu měly objevit snad i dračí lodě. Určitě sem taková akce patří, protože je to rekreační oblast. Jsem pro, aby město hudební akce jako jsou festivaly nebo i sportovní akce, například nějaký běh a tak dále, podporovalo, protože lidi potřebují stmelit a odreagovat se.

Helena Kalková.Helena KalkováZdroj: Tereza BrylováHelena Kalková
61 let, pošťačka v důchodu, Most

Slyšela jsem o tom, že by tu měly být kapely a myslím si, že to může být hezké. Nic konkrétnějšího nevím, ale každopádně by tu měla být nějaká hudba. Určitě mi taková akce k tomuhle místu sedí, protože vlastně od začátku to tu mám spojené s hudbou. Je důležité, aby město tyhle události podporovalo, protože lidé potřebují strávit nějaký čas pospolu a alespoň na chvíli zrelaxovat.

Dmitry Emeliyanchik.Dmitry EmeliyanchikZdroj: Tereza BrylováDmitry Emeliyanchik
38 let, brusič, Duchcov

O žádné akci, která se má konat, jsem nevěděl. U jezera jsem dneska poprvé, ale moc se mi líbí, jak to tu vypadá a určitě se sem budu rád vracet. Mám rád sport a představa nějaké sportovní akce na tomhle krásném místě se mi líbí. Bylo by fajn kdyby byly i nějaké sportovní akce pro děti. Určitě by bylo dobré takovéhle akce podporovat, protože sport je dobrý a zejména v krásné přírodě.