Pracovní verzi plánu město zveřejní v pondělí 18. února, ve středu 20. února od 16 hodin bude k novince veřejné jednání ve velkém sále na radnici. Město, které kromě Chánova žádné paneláky nevlastní, bude celý projekt koordinovat.

„První, kdo toto financování zkusil, byl Moravskoslezský kraj. I my chceme být připraveni ho využít," sdělil k plánu Karel Novotný ekonomický náměstek primátora.

Sáhnout po rozšířené nabídce EU bylo nápadem Stavebního bytového družstva Krušnohor. To se celé akce zúčastní. Už vypracovalo pro město přehled vhodných lokalit. Jedná se o domy, které je třeba zateplit a vyměnit v nich stará dřevěná okna za nová plastová. Krušnohor se ale hlavně zaměří na rekonstrukce výtahů.

„Je pravda, že na sídlištích Liščí Vrch a Výsluní je již hodně opravených domů ve správě družstva, nicméně nejsou všechny, takže prostředků Jessici využijeme k dodělání oprav," sdělil František Ryba, ředitel družstva.

V řídicím výboru, který má přípravy na starosti, jsou primátor, jeho náměstci, ředitel městské policie, ředitel pobočky Vysoké školy finanční a správní, zástupce SBD Krušnohor a projektový manažer.

V opravách vidí město naději. Postupné chátrání bytového fondu, vylidňování a další vznik sociálně vyloučených lokalit je hrozbou, kterou radnice loni přiznala ve Strategickém plánu rozvoje města Mostu do roku 2020.