Nyní je v lokalitě klasická křižovatka s ostrůvkem pro přecházení. Přestavba na kruhák má zvýšit bezpečnost provozu v místě, kde někteří řidiči na hlavní silnici nedodržují rychlost a kde je problém na vedlejší silnici odhadnout rychlost přijíždějícího vozidla. Křižovatka navíc leží na trase autobusů MHD a studie zohlednila i budoucí výstavbu zahradního centra v této městské části.

Na dlouhé hlavní silnici v ulici Žatecká je už několik kruháků, například na křížení s vedlejšími ulicemi Pionýrů a Sportovní, kterému se má nová okružní křižovatka podobat. „Není navrhováno kácení stromů ani výrazný zásah do zeleně. Naopak dochází ke zvětšení ploch s budoucí parkovou úpravou,“ uvádí se ve studii.

Festival Folkový Most v rekreačním areálu Benedikt.
VIDEO: Folkový Most zahájil provoz nového amfiteátru. Lidé tleskali i tančili

Tento záměr je součástí balíčku tří projektových dokumentací, které si město nechá udělat v rámci jedné zakázky, jež umožní společné územní rozhodnutí a stavební povolení. Kromě kruháku u Čepiroh se jedná o projekt na výstavbu parkoviště v ulici W. A. Mozarta mezi bloky 7 a 20, kde se pro stání aut využije zavřené dětské hřiště, na které byly stížnosti kvůli chuligánům. Tam se počítá se čtyřmi desítkami parkovacích míst a s příjezdem, který parkoviště propojí s ulicí Ľudovíta Štúra.

Třetím záměrem, pro který se hledá projektant, je parkoviště u bloku 218 nedaleko Dobnerovky. Hlavním důvodem je vytvoření legálních míst v nejvyšším možném počtu tak, aby byla v souladu s legislativou. Nyní tam řidiči porušují předpisy. „Auta stojí v zákazu, na okraji chodníku, v trávě,“ uvádí studie, která je součástí zadávací dokumentace a projektant z ní bude vycházet.