U opravených tramvajových zastávek v Mostě trčí stále ze země oranžové chráničky kabelů. Kdy se na ně napojí plánované elektronické obrazovky, zatím nikdo neví.

Již proběhlo otevírání obálek uchazečů o dodávku a o zprovoznění systému. Podle radnice jsou ale nároky na odborný dohled investora tak vysoké, že je na to nutné najmout experty. „Ani magistrát, ani dopravní podnik nedisponují lidmi, kteří by vzhledem k současným podmínkám a možnostem dohled prováděli vlastními silami," řekl Mosteckému deníku primátor Jan Paparega.

Město a dopravní podnik proto společně vyhlásí zakázku na odborný dohled pro dodávku informačního systému. „S městem úzce spolupracujeme," potvrdil mluvčí dopravního podniku Jiří Holý.

Pomoc externí firmy se má hradit z dotace. Podle radních se s tím už dříve počítalo. Připouštějí, že celý projekt už trvá dlouho a investory tlačí čas. Přípravu doprovázela řada potíží.

Projekt se týká trati tramvajové linky 2 a autobusového terminálu u vlakového nádraží. Na tramvajových zastávkách v Mostě budou monitory s informacemi o odjezdech příslušných spojů. V přednádražních prostorech a u Prioru a Centralu mají být velkoplošné tabule s uvedenými jízdními řády všech linek v daném místě a všech navazujících spojů, tedy MHD, vlaků i linkových autobusů.

STĚHOVÁNÍ NA NÁDRAŽÍ Chystaný informační systém v MHD je součástí integrovaného programu Doprava, který navazuje na nové mosty u nádraží a na rekonstrukci plochy u nádraží. Tam ještě zbývá přestěhovat zákaznické centrum dopravního podniku. Z nádražní haly se v druhé polovině roku přemístí do venkovního kiosku. Vyřizuje se administrativa.