Původní zařízení staré několik desítek let a pocházející z americké základny v Německu nahradila nová strojní technologie z USA, která sníží poruchovost provozu na minimum, zefektivní obsluhu střediska a spotřebuje až o sedmdesát procent méně energie.

„Ušetříme peníze i za náhradní díly,“ sdělil Deníku Jan Čepelák, předseda Bowling Clubu Most a jednatel společnosti Obex Most, která provozuje bowlingové centrum společně s ubytovacími službami, restaurací, víceúčelovým společenským sálem a venkovním tenisovým kurtem.

Sport areál Klíny v Krušných horách v sobotu 13. ledna dopoledne.
FOTO, VIDEO: Lanovka nad Litvínovem láká davy. Zimní Krušné hory opět ožily

V posledních letech se v tuzemsku zavřela z ekonomických důvodů řada bowlingových drah. Mosteckému centru se daří díky dobrému zázemí a úspěšné tradici místního klubu tento sport rozvíjet. Nová a ekologičtější strojovna využívá na kuželky opět provázkový systém, jehož obliba ve světě roste na úkor energeticky náročnějších automatických stavěčů bez provázků.

V tomto týdnu, po provozních testech, se má zmodernizované mostecké centrum o čtyřech drahách otevřít pro veřejnost. Bowlingový klub si naplánoval první trénink na čtvrtek. Hned vedle je upravený interiér restaurace, kde je novinkou také dětský koutek.

Jan Čepelák je několikanásobným mistrem ČR v bowlingu a vítězem extraligy. Bowling hraje od deseti let. „Je to srdeční záležitost," sdělil v pondělí 15. ledna, kdy technici finišovali s modernizací zařízení na Benediktu.