Místo koňského povozu nás míjí traktor. Mladík ve slunečních brýlích sype do valníku metráky bobulí. Ti je stříhají, ti odnášejí, ti podávají. Frmol jako v mraveništi. A rádio v kabině hraje na plný pecky.

„Ty vado, to je moc nahlas!"

„Já bych to vypnula."

„Ale bez muziky bude ticho a smutno!"

„Tak si zazpíváme: Já do lesa nepojedu, já do lesa nepudu…!"

„V přírodě má bejt klid, to říká i moje manželka."

„Tak dobře, chvíli bude hrát rádio, pak ho na chvíli vypnem."

„Chtělo by to AC/DC."

„To by popadaly všechny hrozny!" Song Marty Kubišové všechny uklidní.

„Když je dobrá parta, tak se dělá dobře jako všude jinde. A když je navíc dobré počasí, je to paráda," říká 34letý brigádník Tomáš Zeman. Ve vinici nesklízí poprvé. Rád si přivydělává na čerstvém vzduchu. A také rád zobe hrozny. Sladká šťáva mu teče po prstech.

Zelená svoboda

„Je to lepší než ve fabrice," hlásí 25letá Kateřina.

Hlavně nikomu neušmiknout prst. Hrozny jsou letos tak sladce nalité a bohaté, že mezi listy stěží najdete konec. Ustřihnout rychle a bez větších ztrát téměř neviditelnou stopku je náročné. „Chce to harmonii rukou," říká traktorista a rádce sběračů Jiří Pazdera. Z úrody má radost. „Takový pěkný Müller nepamatuji," svěřuje se. „Byl dobrý rok," potvrzuje Soňa Řípová s třináctiletou zkušeností ve vinařství.

Kopce nakonec

Sklízí se čtyři řádky najednou, traktor s valníkem popojíždí uprostřed. Sem tam mine vytrženou révu a ustřižené dráty. Prý dílo vandalů, kteří vinařům nepřejí.

Brigádníkům, které doprovázejí profíci, začíná šichta v sedm ráno a končí kolem jedné odpoledne. Za směnu naplní až dva valníky. To je skoro osm tun hroznů. Vozí se do Chrámců na okraji okresu, kde je výroba vína.

Sklizeň na místních vinicích, které mají rozlohu 73 hektarů, začala v pondělí. Podle vinaře Ivana Váni z Českého vinařství Chrámce je úroda nadmíru krásná. „Možná to bude nejlepší ročník mého života," raduje se.

Na jaře poškodil část vinic mráz a vinaři tím přišli asi o dva vagony hroznů. „Vše, co zůstalo, je ale nádherné," říká vinař. Réva dobře odkvetla a léto jí přálo. Teď se sklízí i v Rudolicích pod Špičákem, kde jsou ještě potřeba další brigádníci. Hněvín a Široký vrch si vinařství nechává na konec, protože tam rostou pozdní odrůdy. Sklizeň na kopcích bude opět dřina. Těžká technika tam nemůže. Vše se dělá ručně jako za Karla IV.