Poskytnutí první pomoci
Ve večerních hodinách bylo na linku 156 oznámeno, že v ulici Františka Halase řidič vozidla naboural do cyklisty jedoucího v protisměru. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie, která cyklistovi ihned poskytla první pomoc. Dvaadvacetiletý mladík byl sanitkou převezen do nemocnice a o pět let straší řidič předán Policii ČR.

Další případy zvěřejněné městskou policií

Hledané osoby
Strážníci městské policie v ulicích města zadržují i mimo jiné úkoly celostátně hledané osoby, které následně předvádějí na příslušná oddělení PČR.
• Sedmdesátiletý hledaný muž byl strážníky omezen na osobní svobodě u bloku 205.
• Jednadvacetiletého hledaného mladíka strážníci zadrželi v ulici J. Suka.
• Ve večerních hodinách byl hlídkou městské policie zadržen 42letý muž, na kterého byl vydán soudní příkaz k zatčení.

Opilý muž s pistolí
Během chvilky byla na linku 156 přijata tři telefonická oznámení, že u večerky v ulici Obránců míru se pohybuje opilý už s pistolí a nadává kolemjdoucím. Strážníci městské policie vybaveni neprůstřelnými vestami zajistili pachatele v přilehlém okolí. Třiačtyřicetiletý muž byl zjevně pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, orientační dechovou zkoušku odmítl. Muž přiznal, že má zbraň. V momentě, kdy ji chtěl vyndat z podpažního pouzdra, strážník okamžitě k muži takticky přistoupil a zbraň s kohoutem v zadní poloze a nábojem v komoře odebral. Psa, kterého měl muž u sebe, strážníci převezli do útulku pro opuštěná zvířata.

Pes vběhl na cizí pozemek a pokousal psa
Dozorčí útvaru městské policie vyslal hlídku do ulice Bratří Čapků, kde na pozemek vběhl pes bojového plemene a pokousal psa majiteli rodinného domu. Mezitím než strážníci přijeli, podařilo se psa zavřít na sousedním pozemku. Jelikož byl pes agresivní, nedalo se zjistit, zda je opatřený čipem k dohledání jeho majitele. Pes byl strážníky odchycen a pracovník útulku poučen, že má volat na městskou policii, když si pro psa přijde majitel. Druhý den byla hlídka městské policie vyslána do rudolického útulku, kde se nacházela 24letá majitelka psa. V přítomnosti strážníků se obě strany domluvily o úhradě škodné události.

Opilý pár
Pracovnice Českých drah na linku 156 oznámila, že se v areálu nádraží fyzicky napadají tři osoby. Hlídku městské policie v čekárně kontaktoval manželský pár, který byl údajně napaden neznámými útočníky. Muž se ke strážníkům choval arogantně. Když byl strážníky vyzván, aby prokázal svou totožnost, byl vulgární a chtěl z místa odejít. S použitím hmatů, chvatů byl zastaven. Nicméně agresivita muže stoupala, kladl aktivní odpor, z tohoto důvodu byl spoután a sveden k zemi. Muž při dechové zkoušce nadýchal 1,77 promile. Po ošetření po donucovacích prostředcích mu byla udělena bloková pokuta za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

Vloupal se do bytu
V časných ranních hodinách bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení, že neznámý muž se vloupal do přízemního bytu v ulici Lipová. Oznamovatel poskytl popis údajného pachatele, který byl okamžitě předán dalším hlídkám prostřednictvím radiostanic. Pachatel se přes okno dostal do předsíně bytu. Když ho majitel vyrušil, utekl. Během chvilky strážníci zadrželi u restaurace v přilehlém okolí muže, který odpovídal popisu. Dle oznamovatele se ale nejednalo o pachatele. Po nezbytných úkonech byl muž z místa propuštěn.

O hodinu později byl dozorčí útvaru městské policie požádán operačním důstojníkem PČR o asistenci při zadržení muže, kterého strážníci zadrželi v ulici Lipová. Muž byl podezřelý z loupežného přepadení. Strážníci provedli kontrolu přilehlé herny, kde byl pachatel zadržen.

Zdroj: Ilona Kozlová, mluvčí Městské policie Most, tisková zpráva, 17. června