"Je to můj druhý nejšťastnější den v životě," svěřuje se Martina Mosteckému deníku. Stojí zasněně jako tichý ostrůvek bičovaný bouří. Tou bouří je okolní dav. Stovky lidí šílí.

"Je to satisfakce," snaží se v rozhovoru pro Mostecký deník přehlušit hluk fanoušek Ruda Ilenčík. Připomíná, že Litvínov čekal na titul 56 let. Ruda byl s fanklubem na prvním finále v Jihlavě v roce 1991 a poté i na druhém v roce 1996 ve Vsetíně. Ruda nekřičí jako ostatní, vychutnává si radost uvnitř.

"Jsem hodně spokojenej, že v Třinci vyhráli," říká 42letý fanoušek Josef Koskuba. "Ten titul jim přeju i za Ivana Hlinku," dodává. Josef fandí Litvínovu od svých patnácti let. Při přenosech na 1. náměstí byl často hlavním roztleskávačem.

Známý mostecký trhovec Vlastimil Kohout se raduje dvakrát. Vsadil na výhru Litvínova 5 000 korun a vyhrál 17 250 korun. "Během utkání jsem byl na mrtvici, ale teď jsem šťastnej," řekl Mosteckému deníku.

Na náměstí se přišel podívat na hokej i Josef Kulhánek, rodák ze zbouraných Albrechtic, který nyní bydlí v Chomutově. Stál u obrazovky vedle kotle, na sobě měl oblek. Přijel do mosteckého divadla na představení Cyrano z Bergeracu, ale měl ještě čas, a tak se koukal na přenos s davem fanoušků. "Dosud jsem fandil Litvínovu, ale od příští sezóny budu fandit Chomutovu, který postoupil do extraligy," řekl Mosteckému deníku. 

"V divadle byl během fandění klid. Hluk z náměstí dovnitř nepronikal," řekly dvě seniorky, divačky z Mostu, které během přestávky Cyrana vyšly před plné divadlo, aby lépe viděly na velkoplošnou obrazovku. "Chtěly jsme vidět, jak kluci nesou pohár," vysvětlily. 

Je krátce po půlnoci a Most ztichl. Dnes ráno se očekává příjezd vítězů do Litvínova.