Starosta města Milan Šťovíček chtěl od ministra garanci hlavně proto, že kvůli šetření museli v Litvínově propustit devět strážníků. Někteří litvínovští zastupitelé se proto obávali o bezpečnost ve městě. Podle Johna se na nechvalně proslulém sídlišti Janov situace velmi zlepšila, v současné době je prý na sídlišti jen jediný problematický vybydlený dům.

Janov se zlepšil

„Jel jsem se speciálně podívat, jak vypadá sídliště Janov, jak vypadají bezpečnostní rizika. Byli jsme na obvodním oddělení a musím říct, že jsem Janovem velice příjemně překvapen. Pověst Janova je, že jde o ghetto, a tam byl za dva roky vykonán obrovský kus práce. Nicméně jsem slíbil starostovi města totéž, co jsem slíbil v Novém Bydžově, kde je dneska situace mnohem horší. V Novém Bydžově, když vzniklo bezpečností riziko, policie přidala dvanáct policistů. My budeme monitorovat situaci v Janově a ve chvíli, kdy by byly náznaky zvýšeného rizika bezpečnosti, tak policii posílíme,“ řekl ministr vnitra Radek John.

Garance

V letošním roce kvůli úsporným opatřením propustila litvínovská radnice devět strážníků , nyní jich má dvacet sedm. Někteří zastupitelé se tak obávali, že to může negativně ovlivnit bezpečnost ve městě.

„V rámci úspor jsme museli v Litvínově zredukovat stavy městské policie. Ze strany některých zastupitelů byla obava, jestli nedojde k ohrožení města. Proto jsem kontaktoval ministra vnitra a chtěl jsem určitou garanci toho, aby tu v případě problému byla Policie ČR,“ vysvětlil starosta Litvínova Milan Šťovíček, podle kterého v minulosti v Litvínově působilo policistů ČR více.

„V tuhle chvíli je pro mě zásadní, že městská policie nemůže suplovat práci Policie ČR a nebude to dělat. Proto jsem apeloval na posílení,“ dodal Šťovíček.