Milan Chovanec strávil ve městě ani ne dvě hodiny, během nichž jednal s několika politiky, zejména "ze své" sociální demokracie, nebo se zástupci bytového družstva Krušnohor.

Právě ti ministrovi přednesli problémy, které se vážou k litvínovskému sídlišti Janov. Požadovali například, aby stát dotačním titulem podpořil bourání prázdných paneláků, což už několikrát doslova urgovalo i vedení města, nebo aby i obyvatelé domů, v nichž má každý byt svého vlastníka, mohli rozhodovat o tom, kdo dostane povolení se do domu nastěhovat. "Tuto možnost nevidím u nás jako příliš reálnou. Určitě by to totiž neskončilo jen tím, kdo je nebo není nepřizpůsobivý. Řešila by se u těch zájemců o byt spousta dalších věcí," uvedl Milan Chovanec.

Zároveň odmítl, že by měl stát nastolovat takzvanou nulovou toleranci. Podle Chovance je jen na obcích, zda k ní přistoupí či nikoli. Za nutnost naopak označil vytvoření podrobné cenové mapy kvůli nájemnému. "V Janově si klidně koupíte byt za deset tisíc. Pak do něj nastěhujete nepřizpůsobivé a nasadíte nájem, že to máte hned zpátky," nechal se slyšet předseda Krušnohoru František Ryba, podle něhož to na sídlišti opět hodně "bublá" a současná nálada mezi lidmi připomíná tu před velkou demonstrací v roce 2008.

Výsledkem setkání byla domluva na vzniku pracovní skupiny mezi ministerstvem vnitra, ministerstvem práce a sociálních věcí a také Agenturou pro sociální začleňování. Zástupci Krušnohoru by pak měli Chovance za pár týdnů navštívit v Praze.

Milan Chovanec promluvil také o aktuálně nejvíce medializované kauze - o uprchlících. Reagoval na nedávné spekulace, že na Mostecku vznikne jeden z uprchlických táborů. "Česko je plné fám. Jsou vytipovaná místa pro případné běžence. Ani jedno není na Mostecku," vyvrátil ministr tvrzení, které se mezi lidmi začalo šířit.