Karel Gott navštívil také náš region, konkrétně Litvínov. 23. prosince 2007 pokřtil Zvon vítězství na tamním zimním stadionu. Od té doby se na něj po každém domácím vítězném utkání litvínovských hokejistů zvoní.

Gott zvonil jako první, další tři roky zvonili vesměs bývalí hráči klubu, dostalo se na třiačtyřicet. Pak začali obsluhovat zvon převážně dlouholetí, aktivní či významní fanoušci, bývalí trenéři a jiné osobnosti. Od klubu dostávají zvoníci dres a mohou se pak s hráči zúčastnit děkovačky na ledě.

Karel Gott v Litvínově také koncertoval a se svým pořadem vystoupil i v Mostě. 

Tak na osobnost vzpomíná Mostecko

Vladimír Hron, bavič, moderátor a zpěvák
Karel Gott byl, je a bude navždy mým vzorem. Seznámili jsme se před dvaceti lety v Národním domě na Vinohradech, kde tehdy oslavil šedesátku a já jsem mu gratuloval jeho hlasem a jeho písněmi. To bylo ještě před mým televizním debutem. Po dalších pěti letech jsme si dali repete v newyorském The Astoria World Manor, kde s českou a slovenskou krajanskou komunitou oslavil pětašedesátku. A nechyběl jsem ani v Divadle Na Jezerce při utajené oslavě jeho osmdesátin. Do konce života nezapomenu na jeho hostování v mých televizních pořadech, kde vždy vyžadoval precizní dramaturgii, profesionální přípravy a zkoušky. Zkrátka profesionál. Největší profesionál v této zemi, který svoji práci miloval a to divák pozná. Kdyby jej tolik netěšila práce s publikem, nestal by se nikdy ikonou a králem všech anket popularity.

Jaroslav Popelka, kapelník skupiny Grandial a litvínovský hudebník
Nejsmutnější zpráva dneška. Mistře, byl jste a stále zůstanete Mistrem Mistrů spolu s Waldou. Děkujeme za tu krásu, kterou jste nás obdarovával celá desetiletí. Nikdy nezapomeneme. Brečím tu jako malej kluk.

Ladislav Agh z Mostu, držitel titulu Gayman sympatie 2015
Každý z nás má určitě nějakou vzpomínku na mistra. Já si při jeho poslechu vždy vzpomenu na svou babičku, která pro mě byla vším. Babička ho měla hodně ráda, dokonce jsme jeli navštívit jeho dům Gottland. Byl to jeden z krásných výletů, zážitků a vzpomínek.

Václav Kočí z Litvínova
Ať chceme, nebo ne, musíme si přiznat, že nám ukázal muziku a to jak se má chovat profík. Navždy bude v srdci jako naši nejbližší.

Andre Enderlein, hokejový fanoušek Litvínova ze saského Olbernhau:
Odpočívej v pokoji, Karel.

HC Verva Litvínov
S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí Karla Gotta, největší legendy československé hudební scény. Ten jako vůbec první v roce 2007 zazvonil na náš zvon vítězství. Mistře, na vaše dílo, stejně jako na vaši laskavou povahu, nikdy nezapomeneme.

Petr Říbal, moderátor z Mostu, nyní v Las Vegas
Někdo nás ve Vegas zastavil a říká: Všiml jsem si vás, vy jste z Československa, že? Karel Gott zemřel… Podívali jsme se na sebe a běželi na pokoj pro mobily. Rychle koukám na zprávy, na instagram a ověřuju to… Mistře, nikdo si nás tady dosud ani nevšiml, nikdo! Až teď, a to dokazuje Vaši velikost! Všude na světě! Upřímnou soustrast celé rodině.

Petr Vaculka z Mostu
Já ho kdysi před 16 lety potkal na benzinové pumpě u Plzně a hráli píseň od něj Být stále mlád a on se pousmál a jako my pozdravil.

Alena Bukovská z Mostu
Před 30 lety jsme byli s mužem v Praze v indické restauraci a vedle u stolu večeřel Karel se svojí dcerou Dominikou. Po pálivém jídle jsme si chtěli dát pivo, ale oni ho neměli. Ale pivo si chtěl dát i mistr, a tak obsluha doběhla někam pro pivo do džbánu a on se s námi bez problémů rozdělil.

Pavel Vagas z Mostu
V Mostě na plese, jsem na něj z davu vykřikl "Být stále mlád!" a on mi odpověděl, že píseň přijde ve třetím přídavku a doslova řekl: "Máte výborný vkus, pane!