Všechny změny by měly vstoupit v platnost devátého prosince. Klíčovými vlastnostmi vylepšeného systému městské hromadné dopravy (MHD) je větší přehlednost systému linek, zajištění pravidelné dopravy po městě i mimo něj a pro cestující snadno zapamatovatelné jízdní řády. Samozřejmostí by měly být dobré návaznosti mezi linkami MHD navzájem i regionální a dálkovou dopravou.

„U většiny linek jsme zavedli pravidelné intervaly, takže si stačí zapamatovat jízdní řád pro určitou hodinu a po celý den nebo alespoň část dne se časy odjezdů stále opakují," informoval Jiří Holý, představitel managementu pro jakost dopravního podniku.

V oblastech s velkým pohybem cestujících jezdí po stejném úseku trasy většinou několik linek MHD. „Jejich jízdní řády jsme navzájem časově uspořádali tak, aby bylo spojení v těchto vytížených oblastech co nejčastější," doplnil Jiří Holý.

Základní autobusovou linkou je v Mostě linka číslo 30, která má v pracovní dny zhruba mezi šestou hodinou ranní a šestou večerní nově intervaly střídavě 7 a 8 minut. Ve zbývajících časech 15 minut, jen v neděli dopoledne a každý den večer po 20. hodině má rozestupy 30 minut.

Tuto autobusovou linku tvoří v Litvínově linka číslo 13, která má v pracovní dny mezi pátou a 19. hodinou nově pevné intervaly 15 minut. Tato linka spojuje navzájem téměř všechny části Litvínova a navíc zajíždí vybrané spoje do Oseka, Loučné, Lomu a na Křížatky.

Miloslava Püschelová