Například platba v hotovosti za základní jednopásmovou jízdenku vzroste ze 17 korun na 20 korun. Oproti tomu výhodnější bude nadále platba čipovou kartou, se kterou cestující zaplatí za základní jízdenku 16 korun místo současných 13 korun.  

Změny se týkají celé řady sazeb zahrnujících i meziměstskou a příměstskou dopravu ve třech pásmech. Časová roční jízdenka má zůstat stejná. Podrobnosti by měli podnik a akcionáři zveřejnit příští týden.

Autobusové spoje v mostecké MHD.
Zaměstnanci dopravního podniku v Mostě demonstrovali. Ředitel ocenil podporu

O navýšení tarifu informovalo v pátek 5. listopadu na tiskové konferenci vedení města Mostu, které je většinovým akcionářem podniku. Den předtím změnu projednali mostečtí radní, kteří novinku vzali na vědomí. Úpravy cen se připravovaly delší dobu. Jízdné se nezvyšovalo od roku 2009.

„Navýšení od 1. ledna příštího roku jsme respektovali. Je to neodvratná věc,“ sdělil náměstek mosteckého primátora Marek Hrvol s odvoláním na rostoucí náklady dopravního podniku, které souvisejí například se zdražováním energie či zvyšováním mezd.

Ulice Moskevská v Mostě se bude v roce 2022 upravovat podobně jako letos ulice SNP.
V Mostě zmizí provizorní ostrůvky v ulici Moskevská. Radnice chystá další změny

V Mostě budou nadále zvýhodněni dopravou zdarma školáci a senioři, za které bude jízdné platit radnice.

Cestování v MHD má usnadnit plánovaný nový odbavovací systém, kterým se dopravní podnik plně integruje do Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).