Meziboří se podařilo získat finanční dotaci z fondu Ministerstva pro místní rozvoj na přestavbu přízemního patra. Zde vzniklo sedm nových pokojů a jeden dvojpokoj.

„Do tohoto zařízení jsou většinou umisťovány lidé, kteří u nás neplatí nájem. Ubytovna je určena pro přechodnou dobu, někteří lidé si z toho však dělají dlouhodobé bydlení. Separované patro pro matky s dětmi se nám zdálo jako velmi vhodné a praktické,“ uvedl starosta Meziboří Miroslav Huml.

Přestavba byla dokončena již v prosinci loňského roku, nyní tedy jen čeká na slavnostní otevření. Do nově vzniklých prostor v mezibořské ubytovně se již v lednu letošního roku nastěhovalo sedm matek a 16 dětí.

Celá akce stála téměř dva miliony korun a výše dotace byla dva miliony a 180 tisíc.

Ubytované matky se svými ratolestmi mají k dispozici dvě nové koupelny, jednu kuchyni zařízenou dvěma kuchyňskými linkami včetně dvou nových elektrických sporáků.

Dále mají ubytovaní k dispozici úklidovou místnost, prádelnu i kočárkárnu. Jedna místnost byla navíc poskytnuta Občanskému sdružení Libuši, která jednu ze svých činností věnuje právě práci s dětmi z těchto sociálně slabých rodin.

Dalším zařízením pro maminky s dětmi, které nemají kam jít či jsou v těžké životní situaci je například Dětský domov v Mostě. Zde žije v současné době pět maminek a jejich pět dětí.

Byty jsou určeny pro nezletilé, ale i zletilé matky s dětmi. Zletilé matky jsou zde též na dobrovolném pobytu do doby než si dokončí vzdělání a pak odchází s dětmi do svého bytu či k rodině.