Například Dům dětí a mládeže v Mostě (DDM) snadno naplnil oba srpnové turnusy a má i náhradníky. Pětidenní hlídání s výlety, soutěžemi a teplými obědy v městské jídelně stojí celkem 800 korun. V ceně je i doprava a vstupné.

„Letos byl o příměstský tábor tak velký zájem, že nás to samotné překvapilo,“ řekla včera Deníku Iveta Perglová z DDM, který převezme přes čtyřicet dětí. Někteří rodiče dokonce přihlásili sourozence nebo koupili dětem oba týdny. V plánu jsou podle počasí návštěvy zámků Libochovice a Jezeří, ZOO v Děčíně a Chomutově.

Centrum volného času v Mostě (CVČ) se stará o děti 1. a 2. července od 7 do 16 hodin a také má plno. Za celodenní péči rodiče nezaplatí víc než stovku. CVČ zavede děti do planetária a na hvězdárnu na Hněvíně, druhý den dělá sportovní den na Benediktu.

Nepřijímá ani Letní výtvarný kurz CVČ pořádaný 7. až 9. července za 330 korun. Naplněné jsou i všechny pobytové výjezdy kromě sedmidenního tábora za 2 500 korun v horském hotelu Svahová.

„Lidé se ještě mohou hlásit,“ sdělila včera Ivana Lhotáková z CVČ.

Ojedinělý výcvikový tábor za 1 700 korun pořádá od 1. do 9. července pro pětadvacet kluků a holek ve věku od 6 do 15 let mostecká městská policie. Ta se netají tím, že si v Českém Jiřetíně vychovává hravou formou možné nové zaměstnance. „Máme i sedmiletého chlapce, který chce být strážníkem,“ řekla Ilona Kozlová, mluvčí strážníků. Těch, co to umí s dětmi, pojede na tábor pět. Pro děti chystají třeba třídenní šifrovací pochod, střelbu ze vzduchovky a testy kondice. Odměny v soutěžích přijede předat šéf městské policie Bronislav Schwarz. Policejní zaměření tábora zpestří výlety do okolí chaty Barbora. Děti uvidí i vnitřek přehrady Fláje. Loni se konal tábor poprvé. Podle Kozlové byli spokojené děti i rodiče. „Ti uvítali hlavně příznivou cenu,“ sdělila mluvčí. I proto byl tábor brzy obsazen.

Volná místa jsou ještě v turistických výpravách, které 12. 7. a 19. 7. a 4. 8. a 11. 8. pořádají rovněž strážníci. Děti zavedou například do Muzea českého granátu v Třebenicích, na zříceninu hradu Košťálov, horu Bořeň a vodní hrad v Budyni nad Ohří.