Někteří lidé si stěžovali, že informací z radnice bylo málo. Někteří se podle svých vyjádření, která se objevovala na sociálních sítích, od města nedozvěděli vůbec nic. Starostka Kamila Bláhová odmítá, že by radnice selhala. „Město, když přihlédnu k nástrojům, které má k dispozici, udělalo maximum. Hned jsme vyvěsili tiskovou zprávu na web a poslali ji médiím," řekla Mosteckému deníku Bláhová.

Zároveň podle jejích slov začala obyvatele města vzápětí informovat městská policie prostřednictvím reproduktorů ve vozech. „Samozřejmě chvíli trvalo, než stihli vše objet, takže k některým občanům se zprávy o dění dostaly později. Strážníci takto vyjeli ve čtvrtek celkem třikrát," pokračovala starostka Bláhová.

Vedení města obvinil ze „zaspání" také opoziční zastupitel Daniel Volák. Ten se nechal slyšet, že radnice svolala zasedání bezpečnostní rady až na popud ostatních zastupitelů. „Takhle to nebylo. Svolala jsem ji bezprostředně poté, co jsme se o události dozvěděli. Akorát jsem od dvou opozičních zastupitelů dostala nabídku pomoci. Nic jiného," reagovala Bláhová ve vysílání České televize.

Událost naplno odhalila, jak moc Litvínovu schází zařízení, které má k dispozici řada malých vesnic – obecní rozhlas. Radnice se podle vyjádření Kamily Bláhové snažila na základě rozhodnutí bezpečnostní rady promluvit k občanům prostřednictvím tlampačů sirén, které spravují hasiči, to ale nebylo možné.

„Nešlo to z technických důvodů. Žádali jsme operační středisko, abychom mohli informovat občany a hlásili do sirén aktuální informace, ale nebylo to umožněno. Chtěli jsme jejich středisku předat asi čtyři nahrané věty, aby je pustili, ale bylo nám řečeno, že to nelze. I zástupce hasičského záchranného sboru byl překvapen, že to nejde. Budu ještě zjišťovat, jak je možné, že to nefungovalo. Pakliže by to technicky nešlo dořešit, pak budeme na městě řešit, jakým způsobem řešit informovanost občanů, například nějakým rozhlasovým systémem," řekla Bláhová.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana bylo nemožné, takový požadavek splnit. „Technicky není možné, do sirén dostat nic jiného, než přednastavené zvuky. Sirény nejsou obecní rozhlas," nechal se slyšet Marvan.