„Moc si toho cením. Vyrůstal jsem tady, takže ocenění od města si velmi vážím," řekl útočník Martin Ručinský. Právě on měl v balení s figurkou, které byly vždy opatřené příslušným jménem, speciální bonus. Kromě běžné hokejky nechyběla ani hůl pro brankáře. Výrobci z Nové Vsi v Horách tak připomněli Ručinského zákrok na brankové čáře v zápase play off proti Brnu, po kterém Verva postoupila do finále. „Jo, figurka mě pobavila, ale tu hokejku dám asi Francíkovi," usmíval se Růča při pohledu na postavičku, do které se vkládá vonný františek, který se poté zapálí a z úst vychází kouř.

Gólman Pavel Francouz na slavnostní akci nechyběl. Stále zůstává součástí týmu, i když už je formálně hráčem ruského Čeljabinsku. „Domluvil jsem se, že s klukama budu do odletu trénovat. Samotného by mě to nebavilo," nechal se slyšet Francouz. Zítra s týmem zamíří na týdenní soustředění do Turecka.

Na zámku se sešla drtivá většina mistrovského celku. Z důvodu návštěvy lékaře chyběl například Petr Chaloupka. Vedle něj z různých důvodů nedorazili Petr Štindl, Jan Eberle nebo Tomáš Frolo. Nedostavil se ani kouč Miloslav Hořava, jenž oslavy nechává zcela bez své účasti. Hokejisté si po přebrání pamětních listů a figurek prošli všechny tři zámecké výstavy.