Informovalo o tom vedení města, které si objekt prohlédlo. „Jímala nás hrůza a děs, jak to tam vypadá,“ sdělil náměstek primátora Vladimír Zahradníček. Radnice nechce dát za nemovitost přes 23 milionů korun, protože následné opravy by si vyžádaly podle náměstka další desítky milionů korun. Odmítavé rozhodnutí městské rady má ještě potvrdit zastupitelstvo.

Budova ze 70. let minulého století je téměř prázdná. Pouze v přízemí je vietnamský obchod s oblečením, obuví a dalším spotřebním zbožím. Kdysi byla uvnitř například známá restaurace, kavárna nebo pultový obchod, kde se prodávaly oblíbené knedlíky, obložené chlebíčky či vlašský salát. Později byla v horním patře i diskotéka či hračkárna a dole herna.

Radnice nevyloučila koupi budovy letos na jaře poté, co mapovala problematické soukromé objekty ve městě. Nabídnutá Jalta (čp. 1281) byla na programu schůze městské rady už 16. března. Tento bod byl ale tehdy stažen z jednání, aby se upřesnila možnost čerpání státní dotace na výkup nevyužívané budovy a její následnou demolici, což byla jedna z variant řešení.

Jalta stojí vedle městského Divadla rozmanitostí a je konstrukčně spojena s panelákem 525 (hokejka), kde se po privatizaci bytů a stěhování nových obyvatel zhoršilo občanské soužití. Jalta také stavebně navazuje na středisko Obzor, kde je například hudební klub.

Tohle vás také zaujme: Majitelé upravených vozů Škoda Fabia měli sraz u jezera Most, kde soutěžili

Fabiový sraz u jezera Most. | Video: Martin Vokurka