Okrasný bazén, vodotrysky, kavárnička, stromy, náměstíčko a všude lidi. Radnice v Mostě zveřejnila na svém facebookovém profilu 3D animaci zachycující budoucí podobu městského kulturního domu Repre, kam se má stěhovat městská knihovna. Prezentace zachycuje jen vnější podobu budovy a je součástí projektu chystané rekonstrukce odhadované na několik set milionů korun.

Podle současného vedení města má přestavba začít v příštím roce a zahrne i venkovní prostranství. O největší investici v novodobé historii města ale rozhodnou volby a nové složení zastupitelstva. Některé kandidující strany ve volebních programech naznačují, že by celý projekt chtěly zrevidovat a hledat jiná řešení. Například nesouhlasí se stěhováním knihovny, jejíž budovu nad nádražím hodlají opravit. Současný projekt Repre už stál přes 17 milionů korun.

Výběr z volebních programů o Repre či knihovně:

ČSSD
Důstojný „kulturák“ a důstojné kino. Má-li někdo vlastenecké cítění, musí se za naše zařízení stydět. Reprezentativní kulturní dům a důstojné atraktivní kino pro kulturní vyžití občanů nám prostě chybí. Společně za změnu bojujeme a díky stávajícímu složení koalice se zlepšení rýsuje „aspoň“ na papíře. Chceme vyvinout maximální úsilí, aby se projektová studie stala realitou.

KSČM
Zrealizovat modernizaci a rekonstrukci Městské knihovny s rozšířením rozvoje dalších kulturních aktivit, které knihovna může poskytovat.

OMMO
Rekonstruovat a modernizovat KD Repre, do něj přesunout nejen městskou knihovnu.

Otevřená radnice Most
Kontrola nad kvalitou rekonstrukce Repre – chceme opravit celé centrum. Rekonstrukce objektu knihovny – zřídit trvalou výstavu zachovalé dokumentace výstavby původního a nového města Mostu a městskou galerii výtvarného umění a fotografií.


ProMOST
Dokončíme rekonstrukci budovy Repre a jeho veřejného prostranství, které se nám podařilo v zoufalém stavu vrátit zpět do majetku města.

SMM
Vrátíme se k projektu rekonstrukce městské knihovny jako kulturně-společenského centra.

Starostové a nezávislí s podporou Toryů
Rekonstrukce ,,Repre“ a jeho přilehlého okolí. Zásadním projektem, který bychom chtěli projednat jak s odbornou, tak i laickou veřejností je nový Reprezentační dům města Mostu, včetně jeho přilehlého okolí. Provedeme celkovou revizi aktuálního stavu plánované opravy Repre (fáze řízení, výši investovaných prostředků, dostupné studie, projekty apod.) vyhodnotíme připravenost a následně prosadíme vypsání architektonické studie na celkovou obnovu Repre a jeho přilehlého okolí. Získané studie podrobíme veřejné diskusi a nejlepší z nich posuneme k realizaci.