Předpokládaný schodek ve výši 189 milionů korun město uhradí ze svých rezerv a z půjčky od městské společnosti Mostecká bytová. „Půjčka je určena výhradně na dotační projekty," uvedla mluvčí radnice Alena Sedláčková. Město z půjčky ve výši 97 milionů korun uhradí například rekonstrukci veřejného prostranství u vlakového nádraží, většinu nákladů mu poté proplatí Evropská unie. Půjčku město své firmě splatí z dotací do června 2016. Na svých účtech by mělo mít koncem tohoto roku volných 183 milionů korun, z toho téměř 150 milionů zapojí do rozpočtu. Ten nadále zaručuje dosavadní výhody pro Mostečany – radnice za ně uhradí svoz odpadků a školákům a seniorům cestování v městské hromadné dopravě.

Zastupitelé také schválili novou cenou mapu městských stavebních pozemků, která začne platit od ledna 2014. Od současné se liší hlavně tím, že počet cenových zón vzroste z 20 na 26 a maximální cenové rozpětí se zvětší z 50 až 1 700 korun za metr čtvereční na 50 až 2 600 korun. Tvůrci mapy vycházeli z celkového nárůstu cen pozemků na realitním trhu v posledních pěti letech. Stouply i ceny pozemků pod bytovými domy na sídlištích. „Zaznamenaly mírný nárůst, který obvykle nepřekročil patnáct procent," uvedli zpracovatelé cenové mapy.
Politici také rozhodli o zadání nového územního plánu města.

Nový územní plán určí, kde a co se bude moci v Mostě a jeho blízkém okolí stavět. Regulace budoucích stavebních záměrů se bude týkat území o rozloze 87 kilometrů čtverečních, kde žije téměř 67 tisíc lidí. Součástí připravované dokumentace, která posoudí například navrhované rozšiřování ploch pro bydlení či parkování, bude posuzování vlivů na životní prostředí.

Prosincové zasedání zastupitelstva trvalo zhruba hodinu a půl. V diskuzi občanů vystoupil jen jeden občan. Po zasedání se politici odebrali k tradičnímu pohoštění připraveném k ukončení roku. V prvním pololetí roku 2014 se zasedání konají jen třikrát: 30. ledna, 24. dubna a 26. června.