Budovu „Rokáč" s garážemi pod kopcem Lajsník, ve které je šedesát placených míst pro auta, autoopravna a obchod, dostane za 12 milionů Jan Bohuslav, prodejce ojetých aut.

Budovu bývalého OV KSČ v hodnotě 9 milionů korun získá od města podnikatel Jiří Koužek (ODS). Město za to od něj dostane jeho fotbalový areál v Čepirohách v hodnotě 9 milionů korun.

S transakcemi nesouhlasil jen Adolf Sigmund z opoziční TOP09. „Přijdeme o parkovací místa," sdělil.

Například loni vydělalo město na pronájmech v „Rokáči" téměř jeden a čtvrt milionu korun. To je desetina všech městských příjmů z pronájmů nebytových prostor. Sigmund kritizoval i směnu. Podle něj město nepotřebuje fotbalový areál, který si vyžádá další výdaje na provoz a údržbu.

Radní ze Sdružení Mostečané Mostu a ČSSD směnu hájí tím, že město v Čepirohách převezme se sportovním areálem i Fotbalovou školu Most, a tak zajistí budoucnost fotbalové mládeže, kterou už dotuje.

Prodeje dalšího majetku lze očekávat i ve druhém pololetí a v roce 2013. „Chceme si vytvořit finanční rezervu," sdělil ekonomický náměstek primátora Karel Novotný.

Na prodej bude i sídlo Střediska volného času (SVČ) v ulici Maršála Rybalka, protože SVČ se přestěhuje i se svou pobočkou v bývalé 17.ZŠ do zrušené 16. ZŠ. Zastupitelé také rozhodli, že do 16. ZŠ se přemístí i děti z půlky zateplené školky v ulici Zahradní. I ta bude volná.