Na rekonstrukci zastávek si město Most letos rezervovalo 7,5 milionu korun. Cestující mohou očekávat bezbariérové úpravy, které zahrnou také instalaci panelových desek v autobusových zálivech.

Zastupitelstvo schválilo vylepšení autobusových zastávek Krym a Pod Lasníkem, které jsou součástí radničních investic pro rok 2024. V plánu je i úprava zastávky u jezera Most.

„Hlavně vadí, že přístřešek je daleko od nástupiště. Nepříjemný je ale i nerovný povrch na vozovce,“ sdělil jeden z cestujících čekající na zastávce Pod Lajsníkem na třicítku.

Podobnou přestavbou prošly v minulých letech zastávky v centru, u Kahanu či u aquadromu.

Rekonstrukce parku Střed v Mostě, situace v pondělí 8. ledna.
FOTO, VIDEO: Budete tam chodit? V Mostě se po zimě otevře vylepšený park u haly

V tomto roce chce město vybudovat také dvě zcela nové zastávky. Vzniknou v ulici U Mariany ve Vtelně, kde vyrostla obytná zóna s vilkami. Tyto zastávky budou součástí větších dopravních úprav, které si mohou vyžádat až 30 milionů korun. Počítá se i s chodníky a lampami.

Lidé by také uvítali instalování přístřešku na autobusové zastávce Sukova blok 508 ve směru nádraží. „Již několikrát jsem tento návrh podávala při různých anketách, ale bez výsledku. Je zde velký pohyb lidí a na dešti stát není nic příjemného. A to nás trápí a štve," sdělila Deníku paní Helena.

Tohle vás možná také zaujme:
Ochlazení v Mostě přeje venkovnímu bruslení. Stadionek se opět zaplnil

Zdroj: Deník/Martin Vokurka