U jednoho stolu se sešli zástupci města, starosta Petr Červenka, tajemnice Jitka Zetková, vedoucí technických služeb Pavel Esop a vedoucí odboru majetku, investic a životního prostředí Miroslav Dundr, dále zástupce Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Radek Jánský, zástupce Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Libor Tačner a za Policii ČR vedoucí policejní stanice Meziboří Miluše Mojžíšová.

Nejprve přítomní zhodnotili loňskou sezónu, kterou označili za bezproblémovou. „Spolupráce všech subjektů je na vysoké úrovni, proto nemáme se zimní údržbou žádné problémy. V letošním roce ale poprvé bude Okružní ulici, kterou převzal Ústecký kraj, udržovat během zimy SUS. Je nutné se předem a včas dohodnout na případné spolupráci," uvedl starosta města.

„Meziboří je pro nás první v důležitosti hned po silnicích první třídy. Naši lidé jsou zvyklí vyjíždět na údržbu komunikací ve tři hodiny ráno. V Meziboří budou začínat a během dne se sem ještě podle potřeby vrátí. Pouze v případě sněhové kalamity využijeme pomoc mezibořských technických služeb, u kterých si úklid komunikace můžeme nadstandardně objednat," ujistil starostu, že zima proběhne bez problémů Libor Tačner.

„S prací SUS jsme byli vždy velmi spokojeni a věřím, že i tuto zimu, která má být mimořádně náročná, proběhne vše bez problémů. Spokojeni jsme také s dopravním podnikem. Do Meziboří zajíždí minimálně každou hodinu nové nízkopodlažní autobusy," řekl starosta.

Vedoucí technických služeb Pavel Esop předal všem přítomným důležitá kontaktní čísla a ujistil, že technické služby jsou připravené v případ potřeby při kalamitách s údržbou Okružní ulice pomoci a dočasně SUS nahradit.

Na závěr policistka Miluše Mojžíšová všechny přítomné vyzvala, aby v případě potřeby neváhaly kontaktovat Policii ČR.

(ema)