Kniha vašeho srdce

To je název akce organizované u příležitosti Týdne knihoven. Knihovna nabízí příjemně strávené odpoledne, na které si každý může přinést svou oblíbenou knížku, anebo přijít jen tak poslouchat předčítání ostatních. Na pondělí 4. října od 15 hodin zve všechny literární příznivce, zejména pak seniory.

Burza knih

Pokud se vám zdají ceny knih v knihkupectvích vysoké, můžete si zkusit vybrat nějakou vyřazenou na Burze knih. Za nízké ceny tu budou od 4. do 9. října ke koupi různé tituly rozličných žánrů.

Prodejní doba je v pondělí, úterý ve čtvrtek a v pátek vždy od 10 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Prodejnu najdete v městské knihovně v místnosti číslo 127, tedy v přízemí vlevo.

Nové vernisáže

Mostecká knihovna je známá pravidelným pořádáním zajímavých výtvarných vernisáží. V úterý 5. října bude v 17 hodin zahájena výstava Václav Havel – občan a dramatik. Ta zachycuje premiéry divadelních her bývalého prezidenta od začátku 60. let do současnosti na českých i zahraničních scénách. Fotografie z inscenací doprovází fotografie a dokumenty ze života Václava Havla.

Současně s touto akcí zde bude mít výstavu u příležitosti svého životního jubilea 80 let i Jaroslav Vodička, severočeský malíř a sochař.

Měření inteligence

V oddělení pro děti a mládež se ve středu 6. října uskuteční Den plný her. Na programu je hraní deskových, společenských i logických her, IQ testy pro zábavu i oficiální testy Mensy ČR. Proběhne diskuse na téma inteligence, její rozvoj a vhodné aktivity pro volný čas. Rodiče budou mít příležitost nakoupit svým dětem prezentované deskové hry za zvýhodněné ceny.

Navíc se zde nabízí možnost oficiálního vstupního testování do Mensy ČR u dětí od pěti let. Vstup na tuto akci, která potrvá od 13.00 hodin do cca 17.30 je zdarma.

Alena Průšová