V Braňanech se soutěžilo na dvě kola stylem vyřazení a na talířích měli všichni borci 15 šišek. Do druhého kola se probojovali tři jedlíci, kteří navíc museli po spořádání šišek vypít půl litru piva. Konkurence byla velká a druhé kolo skončilo nerozhodně. Němec se s jedním soutěžícím utkal ještě ve třetím rozhodujícím kole s úkolem, kdo sní rychleji pět šišek. A vyhrál Maxijedlík. „Knedlíky byly výborné, vařila je školní jídelna. Připravila i husu, kterou jsem vyhrál a dal si dnes k obědu,“ prozradil v neděli po poledni.

Soutěž v pojídání v pojídání bramborových šišek na posvícení v Braňanech.Soutěž vyhrál Jaroslav Němec z Bystré u Poličky.Zdroj: Vendulka Deimos

Český rekordman Jaroslav Němec se různých soutěží jedlíků účastní už dlouhé roky. Ročně jich vyhrává desítky. Jeho nevšední koníček ho přivedl i k extrémním jídlům. Zřejmě jako jediný na světě snědl naráz tři vůbec nejsmradlavější jídla. Na jedné akci v Brně pozřel zkvašené žraločí maso, dále švédský Surströmming a nakonec durian.