Přízemní budovu s terasou a toaletami začali stavět loni v únoru s tím, že ji zprovozní o letních prázdninách 2023. Na první pohled vypadá objekt hotový, ale není, i když už má elektřinu. Skluz nastal s budováním kanalizační a čerpací šachty, která objekt napojuje na veřejný řad.

Když stavaři loni kopli do země, tak doslova odšpuntovali podloží Matyldy a vylila se na ně voda. Do šachty umístili řadu skruží, ale potíže s vodou pokračovaly. Následoval průzkum a tým specialistů řešil stabilitu podloží, aby šachta na svahu neklouzala dolů ke stánku.

Benedikt v Mostě má lepší okružní cestu.
Lepší in-line dráha v Mostě. U jezera Benedikt položili jemný asfalt

Ještě minulý týden měli odborníci na místě poradu o stabilizačních opatřeních. „Doufám, že se nám to podaří rychle dokončit,“ sdělil vedoucí radničního odboru investic František Jirásek. Pokud nenastanou další komplikace, bude stavba v květnu dokončena a po kolaudaci se celé zařízení otevře, což by mělo být na přelomu června a července.

„Nikdo nemohl tušit, jaké potíže nám způsobí podloží. Samotná stavba stánku nebyla problematická,“ dodal primátor Marek Hrvol.

Na Matyldě je nyní jeden stánek s občerstvením. Je soukromý a stojí vedle recepce městského kempu.

O Matyldě

Umělé jezero o rozloze 39 hektarů na okraji městské části Souš bylo napuštěno v roce 1992 jako rekultivace uhelného dolu Vrbenský (dříve Matylda) a začalo sloužit příměstské rekreaci.

V areálu jsou asfaltová dráha pro bruslaře, běžce a cyklisty (4 km), kemp pro stany a karavany, mola, hřiště a centrum vodních sportů.

Mohlo by vás zajímat: V centru Mostu začaly pravidelné trhy. Potrvají až do podzimu

Zdroj: Deník/Martin Vokurka