K zápisu do mateřských škol v letošním roce přišlo v Litvínově dvě stě jedna dětí. „Rodiče si už zvykli, že nemají chodit k zápisu do několika mateřských škol, ale pouze do jedné. Letos proběhl zápis z tohoto hlediska bez problémů,“ uvedla vedoucí odboru školství a kultury Lenka Pivrncová.

Nejvíce dětí se přišlo hlásit do mateřinky v Čapkově ulici, ve Vodní ulici a v ulici Gorkého. „O mateřské školy v centru je větší zájem. Ředitelky škol musely některé děti dokonce odmítnout. Zároveň jsme ale rodičům nabídli místa v mateřských školách, kde je ještě volno. Především pak v Janově,“ dodala Lenka Pivrncová. Přes deset procent kapacity školek v Litvínově je ještě volných.

Vedení města si tak oddychlo, nemusí hledat nové prostory pro další mateřskou školu. „Tento problém jsme vyřešili s předstihem. Už v minulých letech jsme rozšířili kapacitu mateřských škol,“ uvedl starosta Litvínova Milan Šťovíček.

Kapacitu mateřských škol se podařilo městu zvýšit především stavebními úpravami, které byli ve školách provedeny. Nejvíce míst přibylo v Mateřské škole v Ladově ulici. Tam také město od září letošního roku otevírá novou třídu pro děti od dvou let. „K zápisu do třídy pro děti od dvou let přišlo sedm dětí. Pět z nich bude docházet do mateřské školy jen pět dnů v měsíci,“ sdělila Pivrncová.