Petr Klimecký, šéf mosteckých technických služeb, které jsou většinovým vlastníkem prvoligového hokejového klubu HC Most, kritizoval na čtvrtečním zasedání zastupitelstva radního Jána Vagašiho. Podle Klimeckého Vagaši porušil základní ustanovení obchodního zákoníku o mlčenlivosti, když v Deníku zveřejnil část kontrolní zprávy o hospodaření klubu (rozhovor si můžete přečíst

zde

).

„Byla to důvěrná zpráva a o té se nemá mluvit,“ řekl v pátek Deníku sportovní manažer Jan Peroutka.

Informace, které o něm Vagaši zveřejnil, označil manažer za nepravdivé. Peroutka tvrdí, že dozorčí radě odpověděl při kontrole na všechny otázky. „Všechno bylo v souladu se smlouvami, včetně smluv s hráči. Vše jsem dokladoval řediteli (Klimeckému). Neshledali jsme nic, co by bylo špatně,“ uvedl Peroutka.

Odmítá Vagašiho zjištění, že měl také trenérskou smlouvu na léta 2001 do 2008, která mu skoro za nic zaručovala vyplacení sumy ve výši 1 120 000 korun. I další údaje se podle manažera nezakládají na pravdě. Vagaši tvrdí, že Peroutka dostal loni v červenci, kdy se v hokeji čerpá dovolená, 19 700 korun jako náhradu za cestovné. Manažer nesouhlasí: částku sice získal, ale za květen a červen, kdy měl nejvíce práce, protože jezdil po republice na různá jednání, například s reklamními partnery. „Je to v účetní uzávěrce,“ sdělil Peroutka k čerpání náhrady.

„Pan Vagaši zveřejnil informace, které jsou součástí laické kontroly, kterou provedl jako předseda dozorčí rady HC Most,“ prohlásil Klimecký, ředitel a předseda představenstva Technických služeb města Mostu.

Kontrolou se zabývalo představenstvo ve středu, den před jednáním zastupitelstva.

„Představenstvo se shodlo, že JUDr. Vagaši nepředložil žádné skutečné důkazy o pochybení na straně HC Most a pracovníků společnosti. Proč JUDr. Vagaši, pokud má příslušné důkazy, nepodal trestní oznámení? To je totiž jediný důvod, kdy člen dozorčí rady může porušit mlčenlivost,“ dodal Klimecký. Zastupitelům sdělil, že mu jako předsedovi představenstva technických služeb vadí, že „došlo k porušení základního ustanovení obchodního zákoníku“. „O to smutnější je, že toto porušení nastane ne ze strany dlouhodobého člena, ale dokonce předsedy dozorčí rady HC Most, který se k mlčenlivosti zavázal ve smlouvě při nástupu do své funkce,“ sdělil Klimecký. Podle něj odhalování zákulisí v klubu není dobrým signálem pro obchodní a reklamní partnery klubu.

Strategickým partnerem klubu, které je „eseróčkem“, je město Most. To vlastní stadion a dává do hokeje miliony. Proto podezření o špatném hospodaření klubu zneklidňuje řadu vlivných lidí.

Vagaši odmítá nařčení, že udělal chybu. „Trvám na tom, co jsem řekl. Pouze jsem uvedl věci na pravou míru,“ prohlásil veřejně na zastupitelstvu. „Kontrolu jsem si nevymyslel já, ale jednomyslně o ní rozhodla dozorčí rada. Za každým slovem, které je uvedeno v mé závěrečné zprávě, si stojím,“ konstatoval.

Vagaši netají zklamání, že Klimecký zpochybnil jeho postup. „Od pana ředitele mě to velice mrzí, zvláště po mnohaleté, velice dobré spolupráci,“ řekl Vagaši. Dozorčí rada projednala jeho závěrečnou zprávu v pondělí a přijala návrhy na opatření. Jedním z nich je podle Vagašiho provedení hloubkového auditu hospodaření klubu za poslední tři roky.