Německý investor, který v litvínovské průmyslové zóně vyrábí medicínské pomůcky, ale s odbory nekomunikuje. Podle litvínovské radnice pochybení ze strany zaměstnavatele potvrdil i Oblastní inspektorát práce v Ústí nad Labem.

Po společnosti Plus a Grammer, kde před časem dělníci kvůli nevyhovujícím pracovním podmínkám zastavili i výrobu, se jedná již o třetí německou společnost působící na Mostecku, kde jsou zaměstnanci nespokojeni s pracovními podmínkami.

Podobně jako u společnosti Grammer nechce ani vedení firmy Primed – Halberstadt s odboráři o podmínkách jednat.

„V zaměstnání máme hrozně vysoké normy a všechny příplatky, co byly, nám vzali, a nechali jen základní mzdu osm tisíc korun. Ale normy byly zvednuty. Založili jsme odbory a vedení společnosti s námi vůbec nekomunikuje. Zasílali jsme i výzvy,“ vysvětluje předsedkyně odborové organizace Veronika Vacková, podle které pokud se s německým investorem odboráři nedomluví, půjdou občansko právní cestou. S vedením společnosti se Deník pokoušel neúspěšně spojit. Bližší informace ze strany zaměstnavatele Deník nadále zjišťuje.

Kvůli nekomunikaci německého investora se odboráři Primedu spojili se zkušenějšími a vstoupili do Odborových organizací Czech Coal Group. O pomoc litvínovští odboráři požádali i starostu města Daniela Voláka. Starosta Daniel Volák přislíbil zástupcům odborářů podporu.

„Na jednatele společnosti budu písemně apelovat, aby na úseku zaměstnanosti dodržoval platnou legislativu a se svými zaměstnanci zacházel šetrněji,“ prohlásil starosta.