„Mám z toho velkou radost. Vážím si toho a beru to tak, že to není jenom ocenění mojí práce, ale i všech zemědělců a potravinářů Mostecka," nechala se po převzetí ceny slyšet Holadová s tím, že by ráda poděkovala všem Mostečanům, kteří ji podporovali a podporují. „Budeme se i nadále s našimi potravináři snažit, aby lidé měli kvalitní české potraviny," řekla dále.

„Ráda bych také poděkovala za podporu svému manželovi, který při mě vždycky stál a podporoval mě, i když vím, že to se mnou neměl vždycky jednoduché, protože jsem často byla v práci od rána do večera," prozradila Ludmila Holadová těsně předtím, než na její adresu zazněl velký potlesk.

Letos byly kromě hlavní ceny uděleny ještě dvě zvláštní ocenění. Jedno obdržel in memoriam MUDr. Jiří Pešek, primář oddělení ARO a zakladatel mosteckého hospicu, kterému byla právě na budově institutu, jehož byl zakladatelem, ve středu odhalena pamětní deska.

Druhé mimořádné ocenění pak převzali zástupci společnosti Vršanská uhelná, generální ředitel Vladimír Rouček a ředitelka komunikace Liběna Novotná, za dlouholetou podporu regionu a jeho obyvatel ze strany těžařské firmy, která je zároveň významným zaměstnavatelem. „Děkuji mnohokrát za poctu, které se nám ze strany města Most tímto dostalo," řekl generální ředitel Vršanské uhelné Vladimír Rouček.