Na dvě stě mužů a žen závodilo v neděli ve slunci i silném dešti v terénním triatlonu na Matyldě a Resslu v Mostě. Jezerní areál byl kvůli tomu pro veřejnost uzavřen, řada lidí ale přišla fandit.

„Nejtěžší bylo asi kolo,“ řekl v cíli 24letý Lukáš Kočař z Brna, vítěz hlavní soutěže s 1,2 km plavání, 32 km jízdy na kole a 10 km běhu. Lukáš to zvládl v bahnitém terénu za 2 hodiny a 18 minut. Druhý skončil Jan Kubíček, třetí Vojtěch Bednarský. Mezi ženami byla ve stejné disciplíně nejlepší Helena Erbenová, mistryně světa v zimním i terénním triatlonu, s časem 2 hodiny 36 minut.

Závod byl Mistrovstvím ČR v terénním triatlonu pro rok 2017.

Hokejisté na ledové ploše Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Mají přípravu před novou sezonou.
Zpátky do práce! Hokejisté Litvínova jsou po dovolené na ledě

Další skupina si vyzkoušela rychlejší verzi triatlonu, 0,4 km plavání, 16 km kolo a 3 km běh. Závodily i známé tváře, například ředitel mostecké knihovny Tomáš Ondrášek. "Pro mě je to premiéra," řekl ředitel, který skončil na 69. místě. Vyhrál Jakub Rádl s časem 1 hodina 6 minut.

Některý týmy soupeřily ve štafetě a svůj závod měly i děti. „Trať se mi líbila. Akorát počasí by se mohlo do příště vylepšit,“ řekl Michal Hanyk, vítěz kategorie starších žáků.

„Já jsem rád za každé počasí, pokud nesněží,“ řekl ředitel závodu Tomáš Langhammer ze spolku Krušnoman triathlon team Litvínov.

Další sportovní akcí bude 12. srpna zážitkový Noční běh v centru Mostu.

Zvony ve věži přesunutého kostela v Mostě
Mostecké zvony nesmí zvonit každou hodinu