Hromadný start cyklistických nadšenců v mosteckém parku Střed, který ožil v neděli 22. dubna jízdou kolem města, byl jen začátek. Do konce června zažije okres celou řadu dalších akcí. Bude to období s největším počtem veselic.

Konec dubna bude patřit studentským majálesům. Na mosteckém 1. náměstí vypukne v pátek 27. dubna. „Novinkou bude casting soutěže Czech & Slovak Photo Girl,“ sdělila náměstkyně primátora Markéta Stará. Město, které program pro studenty zajišťuje, by z oslavy chtělo mít tradici, ale uvítalo by větší zájem středních škol.

Tak vypadal loňský majáles v Mostě: 

Fotogalerie: Mostecký Majáles

a tak v Litvínově:

Fotogalerie: Studentský majáles v Litvínově

Majáles má podporu i v Litvínově, kde radnice hradí kryté pódium, ostrahu a poskytuje toalety, přívod elektřiny a lavičky. V pondělí 30. dubna od gymnázia vyrazí průvod studentů, kteří v Zámeckém parku uspořádají se ZUŠ veřejný mejdan s koncerty a tancem. „Bude to velký,“ láká mládež ve videoupoutávce na internetu.

Jarmark i koncerty

Město Litvínov zařadilo majáles na program své celodenní Valdštejnské slavnosti, která se bude 1. května konat na několika místech. „Bude mít tradiční průběh,“ uvedla Dáša Wohanková z propagace města.

Slavnost začne v 9 hodin velkým průvodem od Citadely přes ulice Podkrušnohorská, Valdštejnská a Mostecká do Zámeckého parku, kde se soustředí hlavní část zábavy s vítáním knížecí rodiny, dobovým jarmarkem a koncerty, například Vladimíra Mišíka & Etc. Na náměstí návštěvníci najdou stánky s občerstvením a výstavu požární techniky. Akce budou i na zámku, který otevře své výstavy a nádvoří pro komornější hudební vystoupení. 

Rytířský turnaj bude odpoledne ve Voigtových sadech.

Až třináct tisíc lidí má 8. a 9. června dorazit na sedmý ročník závodu dračích lodí Starcolor Cup na mostecké nádrži Matylda. Do soutěže, která se stala festivalem sportu a zábavy, se už přihlásilo pět desítek posádek. „Přichystali jsme několik novinek,“ sdělila za pořadatele Martina Poncarová.

Program prvního dne zpestří dopolední party pro mateřské školy a večerní rituál probouzení draka, který vyvrcholí ohňostrojem. Druhý den doprovodí hlavní závody Komořanské dětské dny se soutěžemi. Vstup pro veřejnost na dvoudenní show je zdarma.

Závody dračích lodí na Matyldě loni:

Fotogalerie: Dračí lodě v Mostě

Fotogalerie: Matylda v Mostě, 1. den dračích lodí

Některé další významné akce v Mostě:

19. května, Superfestival zdraví, Oblastní muzeum v Mostě, od 10 hodin. 2. ročník veletrhu zdravého životního stylu.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Jarmila Kuncová zoom_in 19. května, Pivní slavnosti, 1. náměstí v Mostě, od 14 hodin. Přehlídka minipivovarů, koncerty, soutěž o nejlepší guláš.

26. května, Oslavy 100 let založení republiky, celodenní veselice u děkanského kostela a Oblastního muzea v Mostě. 2. června, Fler jarmark, Oblastní muzeum v Mostě, 60 různých prodejců, prezentace žáků a studentů škol z Mostecka.

16. června, Den magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín, veselice s dobovým jarmarkem, koncerty a divadlem.