Zatím není jasné, kdy úpravy začnou. Čeká se na peníze. „Vytvořili jsme projekt s cílem snížit energetickou náročnost a zažádali o evropskou dotaci, která se nyní projednává. Původně jsme měli vědět, zda ji obdržíme, už v únoru, ale kvůli nějakým legislativním záležitostem se vše protahuje," uvedla Helena Zemánková Týřová, spolumajitelka Máje a spoluautorka projektu.

Něco by se každopádně mělo stihnout ještě letos. „Byla bych ráda, kdyby se do zimy stihly udělat klíčové energetické věci. Zároveň zvažujeme, že bychom vnější obvod zakryli plachtou, na které by byla vizualizace, jak to bude vypadat," řekla Helena Zemánková Týřová.

Celková hodnota rekonstrukce se odhaduje na osm až deset milionů korun, přičemž dotace může pokrýt maximálně padesát procent nákladů. Práce se nemají výrazně podepsat na provozu jednotlivých obchodů a služeb. „Nechceme ho příliš narušovat. To bychom byli sami proti sobě, " doplnila Zemánková Týřová. K rekonstrukci podle ní dojde, i kdyby úřady dotaci nepřikleply.

Obchodní centrum se výrazně změní. Zvenku ubude prosklených ploch. Plášť dostane tmavě šedou barvu. Uvnitř propojí přízemí s prvním patrem výraznější schodiště. Není vyloučeno, že v patře dojde ke změně dispozice. Projekt nadále počítá se dvěma hlavními vchody na stejných místech.

Nájemníci se prý nemusejí bát výrazného zvýšení nájemného. „Ještě jsme s nimi o tom nejednali. Naším cílem každopádně není dramaticky zvedat nájem a likvidovat je. Uvědomujeme si, kde žijeme. Byli bychom rádi, kdyby tam současní nájemci zůstali a k nim ještě někdo přibyl," nechala se slyšet Jana Antonínová, jež obchodní centrum mediálně zastupuje.

Takhle by zhruba mohl Máj vypadat ve směru od Podkrušnohorské ulice. Nejedná se však o finální variantu.

Takhle by zhruba mohl Máj vypadat po rekonstrukci při pohledu od Podkrušnohorské ulice. Zatím to však není finální verze. Vizualizace: OC Máj