Mostečtí radní byli na obhlídce budovy před několika týdny a prakticky okamžitě vyjádřili zamítavý názor. „Sice tam nezatéká, ale jinak je budova kompletně vykradená a dost zchátralá. Nabídková cena tři miliony se nám zdála vysoká," uvedla zástupkyně primátora Hana Jeníčková.

Město původně uvažovalo o tom, že by někdejší infekční oddělení proměnilo na domov pro seniory. „Na místě jsme si uvědomili, že by to nebylo nejvhodnější, protože objekt stojí tak trochu na samotě u lesa. Zároveň si myslíme, že co se seniorů týká, máme vše dobře pokryté. Teď například pro potřeby seniorů rekonstruujeme budovu v ulici Táboritů" doplnila Jeníčková s tím, že palčivějším tématem jsou místa pro matky s dětmi.

Budov máme dost

„Budeme se muset spíše věnovat oblasti azylových domů. Bývalé infekční oddělení je pro nás každopádně mimo hru. Máme k dispozici jiné budovy, kterou jsou v našem majetku, tak proč kupovat další?" dodala Hana Jeníčková. Definitivně o celé záležitosti rozhodnou zastupitelé.

Magistrát s nabídkou na odkup nemovitosti kontaktoval Ústecký kraj, jehož úředníci věděli, že Most měl před několika lety o objekt zájem. Právě kraj budovu vlastní, roli správce má příspěvková organizace Krajská majetková.