Byli jste siuplynulou zimuzalyžovat? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku.

Letošní zimní sezónu tento víkend odpískali na Meziboří. Terén na svahu je podle provozovatelů tamního vleku již nepřizpůsobivý.

Lyžaře vlek naposledy vyvezl v sobotu odpoledne. I když letos sjezdovku navštívilo méně lidí než v loni, provozovatelé jsou spokojeni. "Děkujeme lidem, že si k nám přijeli zalyžovat. I když v průměru na den přišlo méně návštěvníků než v loňském roce, se zimní sezónou jsme spokojeni,“ sdělil Milan Šmíd z Baníku Meziboří, který sjezdovku provozuje. Svah se tak možná opět promění na cyklistickou trať. Nadšenci Downhillu, neboli sjezdu, totiž před lety vybudovali na sjezdovce a v přilehlém lese legální trať. „Zda se i letos v létě bude na svahu jezdit, ještě nemohu říci, vše záleží na domluvě,“ dodal. Šmíd.

Za snížené ceny sedál lyžuje na Klínech a Českém Jiřetíně. „Vleky jsou stále v provozu včetně běžeckých tratí. Letos byla určitě povedená sezóna, mírně lepší než v loňském roce, lidé už se ale spíše těší na kolo,“ zhodnotil zimní návštěvnost Josef Dlouhý ze Ski areálu Klíny, kde příznivci lyží a snowboardupořád mohou využít i večerního lyžování.

O víkendu se lyžovalo i v Českém Jiřetíně, který láká na levnější celodenní permanentku. Zda bude vlek U kostela v provozu i během týdne, záleží podle provozovatele na počasí. „Nyní máme na svahu kolem čtyřiceti až padesáti centimetrů sněhu, nesmí ale zapršet, uvedl Jiří Polyak z jiřetínského sportoviště.

I když bylo v letošním roce na horách méně úrazů než vloni, podle Miroslava Güttnera, náčelníka horské služby, byly úrazy závažnější. „Statistiku budeme vydávat koncem Velikonoc, ale jen na Mostecku horská služba zaznamenala padesát úrazů,“ řekl Miroslav Güttner.