Lyžařské areály na Mostecku hlásí, že jsou na nadcházející zimní sezonu připravené. Pouze se čeká na to, až bude příznivější počasí. „Už jsme trochu zasněžovali, ale přišla obleva, tak jsme museli přestat. Čekáme, až se zase ochladí, abychom pokračovali,“ řekl jednatel Sport areálu Klíny Josef Dlouhý.

Největší lyžařské středisko na Mostecku přes léto dovybavilo zasněžovací systém o další dělo. Nově je upravená další plocha pro lyžařskou školičku. Dlouhý počítá s tím, že do Vánoc začne provoz. „Počítám, že nepojede celý, to asi nehrozí, ale Pomu bychom zprovoznit určitě mohli,“ doplnil s tím, že ceny skipasů mírně vzrostly. „Ne nějak drasticky, jen jsme je v řádech desetikorun zaokrouhlili, aktuálně jsou na našem webu,“ prozradil.

Tříhodinový skipas v hlavní sezoně (tedy od 25. prosince do 17. března) vyjde dospělého na 290 korun, pokud chce lyžovat o hodinu déle, tak na 340 korun. Denní, platný od 9 do 16 hodin, pak stojí 450 korun. Lze si také pořídit multičasový skipas, za který návštěvník zaplatí 790 korun. Dětský tříhodinový stojí 200, čtyřhodinový 230 a denní, opět platný od 9 do 16 hodin, 360 korun. Dítě platí za desetihodinový multičasový 550 korun.

Ve vedlejší sezoně (do 24. prosince a od 18. března) jsou potom ceny podstatně nižší. Například za denní skipas dá dospělý 360 korun, dítě 250. Za večerní lyžování zaplatí dospělý 220 a dítě 180 korun.

Středisko Klíny je v sezoně oblíbeným cílem milovníků zimních sportů. Archivní fotoZdroj: Deník/Martin Vokurka

Středisko Klíny je v sezoně oblíbeným cílem milovníků zimních sportů. Foto: Deník/Martin Vokurka

V areálu je pět sjezdovek, lehké až střední obtížnosti, snowpark a sáňkářská dráha. Pohodlný návrat zajišťuje čtyřsedačková lanovka Doppelmayer a dva lyžařské vleky. V areálu je i servis lyží a snowboardů.

I v Meziboří jsou připraveni

Připravenost na nadcházející sezonu hlásí i Ski areál města Meziboří. Ten už v loňském roce doplnil vybavení o dvě zasněžovací děla, čtyřkolku a čerpadlo. Také zde se už čeká jen na to, až se umoudří počasí. „Akorát budeme muset trochu šetřit vodou, což je celorepublikový trend,“ prozradil správce areálu David Zeman s tím, že ceny pro návštěvníky zůstaly na stejné úrovni, jako tomu bylo v loňském roce.

Lyžování v Meziboří.Zdroj: DENÍK/Edvard D. Beneš

Lyžování v Meziboří.

Hlavní provoz se v Meziboří odehrává v sobotu a neděli, kdy je sjezdovka s vlekem k dispozici od 10 do 16 a od 17 do 20 hodin. V týdnu se počítá pouze s odpoledním a večerním lyžováním od 16 do 20 hodin. Návštěvníci si pro lyžování v Meziboří kupují čipové karty na počet jízd. Jedna tak vychází na 20 korun. Za třicet jízd pak lyžaři platí 300 korun. Je možné zakoupit si celosezonní kartu, která vyjde na 3 tisíce korun. Pokud ji návštěvník v průběhu sezony celou nevyčerpá, může si ji převést do další sezony. Sjezdovka v Meziboří má vlek a řadí se mezi středně obtížné, dlouhá je 537 metrů.

Rovněž sjezdovky v Českém Jiřetíně, v areálu až u německých hranic, čekají na to, až zase začne trochu více mrznout. „Máme dvě nová zasněžovací děla, takže jsme posílili technický park, abychom dokázali uvést sjezdovky do provozu v co nejkratším čase,“ informoval vedoucí provozu vleků Miroslav Štýbr s tím, že další novinkou nové sezony je zavedení čipových karet a turniketů. „Ceny zůstávají i pro novou sezonu stejné,“ doplnil.

Za dopolední i odpolední skipas lyžaři v Českém Jiřetíně zaplatí 250 korun, za celodenní si pak ještě stovku připlatí. V areálu jsou k dispozici čtyři vleky. Na třech se platí 20 korun, na čtvrtém, tedy na Čerťáku 25.