Sezona už definitivně skončila v Horním Podluží na Děčínsku. Areál se třemi kilometry sjezdovek tak navázal na Bouřňák na Teplicku a menší střediska, která ukončila provoz už dříve.

Provoz omezil i areál v Zadní Telnici na Ústecku. V provozu je zhruba 2,5 kilometru sjezdovek. Leží na nich kolem 30 centimetrů vlhkého sněhu. V týdnu je uzavřená i cvičná louka.

Oba vleky vypnuli v týdnu provozovatelé Alšovky na Chomutovsku. V sobotu slibují spuštění malého vleku. Jiná situace je ve skiareálu na Klínovci. Ten nabízí lyžařům přes 15 kilometrů sjezdovek. V provozu jsou tam stále všechny lanovky.

Lyžuje se zatím i v Klínech na Mostecku, kde je v provozu vlek K1 Poma a sjezdovka Poma. Středisko má ceny vedlejší sezony. "Na sjezdovce leží 20 až 40 centimetrů sněhu. Sněhové podmínky jsou stále dobré," informují provozovatelé Klínů. Vlek U kostela je v provozu v Českém Jiřetíně.

Běžkaři mají po sezoně

Minimum možností mají v Ústeckém kraji běžkaři. Asi pět centimetrů sněhu napadlo na hřebenech Krušných hor na Mostecku. Tratě jsou místy bez sněhu a nejsou upravené. Zcela nesjízdné jsou běžecké okruhy na Ústecku.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu lze v noci na pátek 10. března na horách očekávat srážky. Sněhové budou nejprve nad 800 metrů, nad ránem už i v polohách nad 500 metrů. V Krušných horách předpovídají i během dne trvalejší sněžení. Foukat by měl ale čerstvý vítr, na horách s nárazy až 72 kilometrů v hodině.