Na svazích je kolem 15 centimetrů sněhu. První vlek se v Zadní Telnici na Ústecku rozjede nejspíš příští víkend, ostatní provozovatelé tak optimističtí nejsou, zjistila ČTK.

"Meteorologové slibovali, že napadne až půl metru sněhu, ale místo toho se oteplilo a v pátek má být ještě tepleji," řekl ČTK Jindřich Holinger ze skiareálu Zadní Telnice na Ústecku. Původně podle něj počítali s tím, že o víkendu bude možné spustit alespoň jeden vlek na Cvičné louce. "Museli jsme přestat stříkat sníh, takže to budeme muset ještě o týden posunout," dodal Holinger.

Optimistický termín začátku sezony nesdílí provozovatelé dalších skiareálů, příští víkend podle nich vzhledem k předpovědi počasí příliš reálný není. "Na svahu máme asi 12 centimetrů sněhu, pořád z něj kouká posekaná tráva. Noční vichřice sníh navíc hodně ufoukala," řekl ČTK Jiří Zmítko ze skiareálu Bouřňák na Teplicku.

Na počasí odkázal i Josef Dlouhý z lyžařského střediska Klíny na Mostecku. "Chtěli bychom začít nejpozději na Vánoce, ale ani to teď kvůli počasí není jisté. To co napadlo, teď nejspíš roztaje," řekl.

Nejen na mráz, ale i na přírodní sníh musí čekat menší lyžařská střediska Alšovka na Chomutovsku i Jedlová na Děčínsku. Oba areály mají pořízení sněhových děl v plánu na příští rok.